X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zwolennikami tego projektu są najbardziej wpływowe osoby w Niemczech". Gmyz o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 11:40
- Decydujący głos w dyskusji o Nord Streamie 2 nadal będą mieć Stany Zjednoczone - tak o projekcie mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Cezary Gmyz; foto: PR24TB
Cezary Gmyz; foto: PR24/TB

Nowy przewodniczący rządzącej w Niemczech partii CDU, Armin Laschet powiedział, że nie zamierza rewidować swojego poparcia dla rurociągu Nord Stream 2, który ma doprowadzić rosyjski gaz ziemny do Europy, mimo sprzeciwu USA i części krajów europejskich.

"Podzielona CDU i opinia publiczna"

- Od dłuższego czasu w Niemczech toczy się debata, w związku ze sprawą Aleksieja Nawalnego, czy nie zaniechać inwestycji Nord Stream 2. Niestety najbardziej wpływowe osoby w Niemczech, jak Angela Merkel czy nowy szef CDU, są zwolennikami tego projektu - powiedział gość PR24.

nord stream 1200 shutterstock.jpg
Czy uda się zablokować Nord Stream 2? Szef MSZ: impuls nie przyjdzie z Niemiec

Jak zauważył, w sprawie tej inwestycji, podzielona jest nie tylko niemiecka opinia publiczna, ale także sama CDU, również Zieloni, z którymi zazwyczaj Polsce nie po drodze, mają w tej sprawie takie samo stanowisko jak polski rząd.

"Kluczowa rola USA"

- Kluczową rolę w blokowaniu gazociągu Nord Stream 2 odgrywają Stany Zjednoczone. Dotychczasowe sankcje były skuteczne i coraz bardziej opóźniały tę inwestycję. Pewnych rzeczy nie można zrobić wprost, ale można uderzyć z boku, a takie boczne sankcje pod adresem firm, które rurociąg układały, już raz okazały się skuteczne - powiedział Cezary Gmyz.

Rurociąg, który ma podwoić przepustowość istniejącego połączenia Nord Stream z Rosji do Niemiec z ominięciem Ukrainy, napotkał opór ze strony Waszyngtonu, który twierdzi, że Nord Stream 2 zwiększy gospodarczy i polityczny wpływ Rosji na region. Z kolei Rosja i Niemcy od dawna utrzymują, że to tylko projekt komercyjny.


Posłuchaj
21:30 _PR24_AAC 2021_01_26-10-08-19.mp3 C. Gmyz o Nord Streamie 2 ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Cezary Gmyz (korespondent TVP w Niemczech)

Data emisji: 26.01.2021

Godzina: 10.08 

Czytaj także

USA wprowadza sankcje na Nord Stream 2. Na liście m.in. rosyjska spółka KVT-RUS

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 17:37
Pracująca przy budowie Nord Streamu 2 barka do układania rur Fortuna i jej armator, rosyjska spółka KVT-RUS, zostały objęte amerykańskimi sankcjami - ogłosiło ministerstwo finansów USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narusza interesy Polski i całej Wspólnoty, ale jest po myśli Niemiec". Jastrzębowski o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 11:40
- Od momentu, gdy okazało się, że Biden obejmie urząd prezydenta USA, nastąpiła swoista ofensywa niemiecko-rosyjska w wymiarze polityczno-dyplomatycznym i medialnym, by nowa administracja patrzyła na Nord Stream 2 łagodniej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Dawid Wildstein (TVP). Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku oraz Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń