X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gorzka Chwała - 1863". Wystawa poświęcona Powstaniu Styczniowemu dostępna online

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 19:53
- Wszyscy już tęsknią za tym kontaktem z prawdziwym muzeum na żywo, ale taka forma zastępcza cieszy się popularnością - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jan Engelgard, historyk i kierownik muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.
Widok na odnowione kwatery powstańców styczniowych
Widok na odnowione kwatery powstańców styczniowychFoto: Waldek Sosnowski/Forum

Muzeum Niepodległości zorganizowało wystawę poświęconą tematyce powstania styczniowego pt. "Gorzka Chwała - 1863". Wystawę online można obejrzeć kanale YouTube Muzeum Niepodległości.

PAP powstanie styczniowe 1200.jpg
158 lat od wybuchu powstania styczniowego. "To konsolidowało Polaków wokół idei niepodległości"

"Gorzka Chwała - 1863" to wystawa planszowa, która powstała z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Na 30 planszach przedstawionego zostały wydarzenia 1863 r.. Wystawa obejmuje historie sytuacji na ziemiach polskich przed wybuchem powstania, losów przywódców obozów politycznych, a także przebieg działań wojennych oraz sytuację międzynarodową. Do przygotowania wystawy wykorzystano zbiory Muzeum Niepodległości i innych muzeów.


Posłuchaj
20:26 _PR24_AAC 2021_01_23-18-07-05.mp3 Dr Jan Engelgard o wystawie poświęconej Powstaniu Styczniowemu (Temat Dnia/Gość PR24)

 

- Do tej pory nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. Do tej pory to wszystko było organizowane trochę rutynowo w czasie otwarcia muzeum - przyznał dr Jan Engelgard.

Czytaj również:

- Nasza stała ekspozycja jest w dużej mierze poświęcona okresowi Powstania Styczniowego - podkreślił. - Zawsze organizujemy uroczystość składania wieńców i kwiatów w Galerii Rządu Narodowego - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę na to, że "zastępowanie tego osobistego przychodzenia przez widzów działaniami w Internecie ma też swoje zalety". - Jeżeli prezentujemy wystawę online, to każdy może ją obejrzeć w każdym punkcie Polski, nie musi przyjeżdżać do Warszawy - stwierdził dr Jan Engelgard.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Mateusz Drozda
Gość: dr Jan Engelgard (historyk, kierownik Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej)
Data emisji: 23.01.2021
Godzina emisji: 18.07

itom/pr24

Czytaj także

Powstanie styczniowe. Zwycięstwo ducha

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 05:55
- Wybuch powstania jest zawsze aktem desperacji, oznacza, że wyczerpano wszelkie inne możliwe środki walki politycznej o własny byt narodowy, a sytuacja, w której naród się znajduje, jest po prostu nieakceptowalna - mówi historyk prof. Michał Klimecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy dyplomaci upamiętnili powstańców styczniowych. Uroczystości na Litwie i Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 16:25
Przedstawiciele polskiej ambasady na Litwie złożyli wieniec przy grobach powstańców styczniowych na cmentarzu na Rossie. W ten sposób uczcili 158. rocznicę zrywu. Powstanie styczniowe zostało uczczone także we Lwowie na Ukrainie.
rozwiń zwiń