X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Skazany za "aferę taśmową" dziennikarz zwróci się do prezydenta? "Biorę pod uwagę taką możliwość"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 17:32
- Czuję się mocno niezadowolony i niesprawiedliwie potraktowany, ponieważ jeszcze dziś, po tylu latach, uważam, że należało się zachować właśnie tak, jak wtedy się zachowałem - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy, Michał Majewski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum

Tematem jego rozmowy z Tadeuszem Płużańskim był wyrok sądu ws. "afery taśmowej". Michał Majewski, były dziennikarz "Wprostu", za obronę laptopa z zapisem rozmów polityków PO i PSL przed funkcjonariuszami ABW w 2014 r. musi zapłacić grzywnę w wysokości 18 tys. zł. 

dziennikarz_ok.jpg
"Powinniśmy porozmawiać o sytuacji dziennikarzy". Sarzyńska o wyroku dla Majewskiego ws. "afery taśmowej"

- Muszę przemyśleć, jak w tej sytuacji się zachować - powiedział Majewski. Podkreślił, że nie stosował żadnej przemocy, nikogo nie wyzywał. - Absmak i niezadowolenie we mnie góruje - stwierdził.

Posłuchaj
12:40 _PR24_AAC 2021_01_23-17-06-07.mp3 Michał Majewski o wyroku ws. "afery taśmowej" (Temat Dnia/Gość PR24) 

Pytany o to, czy zwróci się po pomoc do prezydenta Andrzeja Dudy, przyznał, że bierze pod uwagę taką możliwość, ale jeszcze nie podjął w tej sprawie ostatecznej decyzji.

Czytaj także:

- Chodziło tutaj o fundamentalną w demokracji wartość, jaką jest wolność słowa i prawo do zachowania w tajemnicy informatorów, którzy sobie tego życzą - zwrócił uwagę Majewski. - Latkowski miał w laptopie zebraną dokumentację różnych dziennikarskich historii, niekoniecznie ludzi, którzy byli gotowi na to, żeby to trafiło w ręce służb specjalnych - dodał.

Zdaniem Majewskiego zachowanie to "absolutnie nie miało nic wspólnego z polityką". - Chodziło o obronę fundamentalnych wartości, bo jeżeli ktoś oddaje takie rzeczy, to może podrzeć swoją legitymację dziennikarską i zająć się jakąś inną pracą - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Michał Majewski (dziennikarz śledczy)
Data emisji: 23.01.2021
Godzina emisji: 17.06

itom/pr24

Czytaj także

Afera taśmowa PO. Były dziennikarz "Wprost" prawomocnie skazany za obronę laptopa Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:20
Dziennikarz Michał Majewski został prawomocnie skazany za obronę laptopa w redakcji tygodnika "Wprost" w 2014 r. Do całej sytuacji doszło w czasie akcji służb, które wkroczyły do siedziby gazety. Majewski ma zapłacić 18 tys. zł grzywny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czuję się niesprawiedliwie potraktowany". Michał Majewski o wyroku ws. afery taśmowej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 21:52
- Wydaje mi się, że w tamtym momencie zachowałem się tak, jak powinienem był się zachować. Dotrzymanie anonimowości jest dla dziennikarza zasadą podstawową - mówił w Polskim Radiu 24 o swoim wyroku ws. afery taśmowej Michał Majewski, były dziennikarz "Wprost".
rozwiń zwiń