X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Reginia-Zacharski: projekt Nord Stream 2 w wielu wymiarach stał się nieopłacalny

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 10:18
- Gdyby nie było tarcia w postaci sankcji zwiększających koszty i trudność przedsięwzięcia, to gazociąg Nord Stream 2 już by powstał. W wielu wymiarach stał się jednak nieopłacalny - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Alexander Chizhenok

Parlament Europejski wezwał do natychmiastowego wstrzymania budowy Nord Streamu 2. Deputowani przyjęli rezolucję w tej sprawie w związku z aresztowaniem w niedzielę w Moskwie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i zażądali jego uwolnienia. Przyjęta rezolucja nie jest wprawdzie wiążąca, ale to polityczna presja na unijne kraje.

Forum NS2 1200.jpg
Sankcje USA wobec Nord Streamu 2. Niemiecka spółka wycofała się z budowy

- Do 2014 roku założenie było takie, że współpraca niemiecko-rosyjska to fakt i jest on tak potężnym nurtem w polityce euroazjatyckiej, że nie ma sensu mu się przeciwstawiać, bo zostanie się zmiażdżonym. Po 2014 roku ta optyka się zmieniła - wskazał prof. Jacek Reginia-Zacharski.

Posłuchaj
16:00 PR24_mp3 2021_01_22-09-41-33.mp3 Prof. Jacek Reginia-Zacharski o projekcie Nord Stream 2 ("Temat dnia/Gość PR24")

Politolog zaznaczył, że budowanie pewnych koalicji, a także wprowadzanie istotnych wątków do międzynarodowej polityki, również w kwestii sprzeciwu wobec projektu Nord Stream 2, jak najbardziej ma sens i jest skutecznym narzędziem.

- Gdyby nie było tarcia w postaci sankcji zwiększających koszty i trudność przedsięwzięcia, to już by to powstało. W wielu wymiarach stało się jednak nieopłacalne - dodał rozmówca Michała Rachonia.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego
Data emisji: 22.01.2021
Godzina emisji: 9.41

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prof. Bogdan Musiał: widzę duże szanse na zablokowanie Nord Stream 2 przez USA

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 17:15
- Amerykanie mają narzędzia i potencjał gospodarczy i możliwość zablokowania Nord Stream 2 - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał. - Widzę duże szanse, że Stanom Zjednoczonym uda się to zablokować - dodał.
rozwiń zwiń