X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Marek Kawa: Trump przekierował amerykańską politykę na niespodziewane tory

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 14:54
- Donald Trump przekierował amerykańską politykę wewnętrzną i zewnętrzną na całkiem niespodziewane tory. Okazał się politykiem, który realizuje swoje zapowiedzi; oczywiście na tyle, na ile mu pozwolono przez niecałe cztery lata - powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista dr Marek Kawa. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Evan El-Amin/ Shutterstock

W środę ma się odbyć uroczysta inauguracja prezydentury Joe Bidena. Gość PR24 mówił o ustępującym z tego urzędu Donaldzie Trumpie. 

biden mid-epa08938207 1200.jpg
Plan gospodarczy nowego prezydenta USA: prawie 2 bln dolarów na wsparcie firm, pracowników i walkę ze skutkami pandemii

- Przechodzi on do historii jako pewien ewenement, ale nie tylko jako osobowość. Trump przekierował amerykańską politykę wewnętrzną i zewnętrzną na całkiem niespodziewane tory. Okazał się politykiem, który realizuje swoje zapowiedzi; oczywiście na tyle, na ile mu pozwolono przez niecałe cztery lata - powiedział dr Marek Kawa. 


Posłuchaj
10:47 _PR24_AAC 2021_01_20-14-08-48.mp3 Dr Marek Kawa o Donaldzie Trumpie (Temat dnia)

 

Dodał, że "tę prezydenturę będziemy jeszcze oceniać z dłuższej perspektywy czasu". Przypomniał również okoliczności, w których Donald Trump rozpoczynał swoją kadencję. 

- W 2015 roku był niezałatwiony problem z Syrią. ISIS kontrolował tereny Iraku i części Syrii. Był również świeży konflikt na Ukrainie i ciągle niezałatwiona kwestia Bliskiego Wschodu. Byłoby przesadą powiedzieć, że po rządach Donalda Trumpa zapanuje tam pokój, ale pewne przełomowe kroki zostały podjęte - zaznaczył gość PR24. 

Podkreślił także, że jednym z istotnych elementów polityki Trumpa było odrzucenie inicjatyw Baracka Obamy i Joe Bidena w ważnych kwestiach. Wskazał między innymi na wojnę handlową z Chinami i wypowiedzenie paryskiego porozumienia klimatycznego. 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Marek Kawa (amerykanista) 
Data emisji: 20.01.2021
Godzina emisji: 14.09

PR24

Czytaj także

Maciej Kożuszek: Donald Trump był zastrzykiem optymizmu dla prawicy na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 12:00
- Donald Trump poświęcił ostatnie dni swojej prezydentury na przypomnienie swoich dokonań. Na pewno nie był złym prezydentem - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń