X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Modzelewski o gospodarce w czasie pandemii: musimy znaleźć nowe rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 15:34
- Trzeba znaleźć inną drogę nauczenia nas życia z tym zagrożeniem, nie poprzez mniej lub bardziej szerokie zakazy albo pełną swobodę. Tu są sytuacje pośrednie, które trzeba znaleźć - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista prof. Witold Modzelewski na temat gospodarki w trakcie pandemii.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Podkreślił, że "to, o czym mówimy, nawiązuje do czasu, w którym się spotykamy". - Jesteśmy w przededniu największego resetu koncepcji dotyczącej sposobu reakcji na pandemię - stwierdził profesor.

Zwrócił także uwagę na to, że działalność przedsiębiorstw "to jest problem nie tylko Polski".

pandemia restauracja 1200.jpg
Publicysta o sytuacji przedsiębiorców w czasie pandemii: ich bunt należy zrozumieć

- Występuje reakcja części biznesu objętego zakazami, który to biznes otwiera się, idąc na spór z władzą, co do zasady szukając innego rozwiązania w stosunku do tego, które zostało powszechnie w świecie zastosowane, czyli zamykanie niektórych branż - powiedział prof. Modzelewski.


Posłuchaj
18:44 _PR24_AAC 2021_01_20-15-10-00.mp3 Prof. Modzelewski o gospodarce w czasie pandemii (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Czytaj także:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 "musimy znaleźć rozwiązania instrukcyjne, tzn. trzeba dać instrukcje postępowania w sytuacji nadzwyczajnej, ale ta instrukcja, czyli procedura, będzie nam pozwalała działać normalnie w warunkach nienormalnych, dostosowując się do okoliczności". - Takie instrukcje powstaną jako sposób znalezienia nowej drogi dostosowania się do owej zarazy - zaznaczył.

Podkreślił także, że otwieranie poszczególnych branż nie może odbywać się "na zasadzie zero jeden - albo otwarcie, albo zamknięcie, tylko na zasadzie znalezienia szczególnego sposobu odrębnego dla różnych branż, a nawet ludzi".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista)
Data emisji: 20.01.2021
Godzina emisji: 15.10

itom/pr24

Czytaj także

Ekonomista: już przed pandemią nasza gospodarka zaczęła hamować

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 19:17
- Polska gospodarka zaczęła w 2019 roku hamować i to dość mocno. Poszła w ślad za gospodarką niemiecką, czyli największą europejską, z którą jesteśmy najbardziej związani. Niemcy w 2019 ocierali się już o recesję. Jasne było, że ona musi przyjść do nas - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gospodarka w czasie pandemii. Ekspert: dobrą odpowiedzią byłaby kolejna tarcza antykryzysowa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 15:36
- Tu jest pytanie co jest ważniejsze: życie i zdrowie, szczególnie seniorów, czy pewna płynność finansowa setek tysięcy Polek i Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog UKSW.
rozwiń zwiń