X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie spodziewałbym się totalnej zmiany". Dr Raubo o nowym prezydencie USA

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 10:00
- Różnice będą raczej w narzędziach, z których korzystała będzie administracja Bidena. Nie spodziewałbym się jednak totalnej zmiany - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, analityk portalu Defence24.pl).
Dr Jacek Raubo
Dr Jacek RauboFoto: PR24

20 stycznia 2021 roku zaprzysiężony zostanie 46. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Tym samym swoje urzędowanie zakończy Donald Trump.

Posłuchaj
09:56 _PR24_AAC 2021_01_20-07-47-49.mp3 "Nie spodziewałbym się totalnej zmiany". Dr Raubo o nowym prezydencie USA (Temat Dnia/Gość PR24)

- Problemy międzynarodowe mogą okazać się dla nowego prezydenta USA łatwiejsze do rozwiązania niż kwestie wewnętrzne w samych Stanach Zjednoczonych - powiedział dr Jacek Raubo.

USA PAP-1200.jpg
Ambasador Polski przy UE: zawsze wspieraliśmy silne relacje między Unią a USA

Co przyniesie zmiana prezydenta?

Dr Jacek Raubo wskazywał, że zamiana na takim stanowisku jak prezydent Stanów Zjednoczonych będzie miała wydźwięk dopiero po upływie pewnego czasu od samej inauguracji. - Joe Biden i jego administracja będą musieli dostosować się do wielu czynników zewnętrznych - mówił.

Czytaj także:

Analityk różnic między Trumpem a Bidenem szukałby przede wszystkim w sposobie zarządzania administracją. - Spodziewałbym się innych kwestii i innych elementów narzędziowych w ramach samej administracji. Donald Trump miał dość szorstkie podejście do swoich współpracowników - powiedział.

- Joe Biden stoi przed dużym problemem. Będzie musiał gasić nie tylko pożary w rzeczywistości międzynarodowej oraz pogodzić dwie różne frakcje we własnym obozie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Eliza Olczyk

Goście: dr Jacek Raubo (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, analityk portalu Defence24.pl)

Data emisji: 20.01.2021

Godz. emisji: 7.47

Czytaj także

Prof. Ryba: gdyby USA chciały wywrócić swoją politykę do góry nogami, musiałyby zaszkodzić własnym interesom

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 10:30
- Obecnie rozstrzygają się losy dominacji i przywództwa Stanów Zjednoczonych w światowej polityce. Pojawiają się pytania, czy mogą sobie pozwolić na to, by zejść do poziomu mocarstwa regionalnego. Odpowiedź  brzmi: nie mogą. Spowodowałoby to najprawdopodobniej w USA duży kryzys gospodarczy - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaproszenie na szczyt i nadzieja na poprawę stosunków. Szefowie KE i RE o nowym prezydencie USA

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 10:08
Szef Rady Europejskiej zaproponował stworzenie nowego paktu Unii ze Stanami Zjednoczonymi. Charles Michel mówił o tym na sesji plenarnej Europarlamentu i zaprosił do Brukseli Joe Bidena, który dziś zostanie zaprzysiężony na nowego prezydenta USA. Przewodnicząca Komisji mówiła o przyjacielu Europy w Białym Domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Kożuszek: Donald Trump był zastrzykiem optymizmu dla prawicy na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 12:00
- Donald Trump poświęcił ostatnie dni swojej prezydentury na przypomnienie swoich dokonań. Na pewno nie był złym prezydentem - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń