X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W środę premiera filmu "Stan zagrożenia". Nowe fakty o katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:41
- Film udowadnia, że na pokładzie doszło do serii wybuchów i to one spowodowały katastrofę. To chyba jest hipoteza, która nie jest kwestionowana przez ludzi, którzy wcześniej oponowali wobec takiej interpretacji wydarzeń - powiedział o filmie "Stan zagrożenia" jego współtwórca Robert Kaczmarek. Film przedstawia nowe fakty o katastrofie smoleńskiej.
Fragment wraku samolotu prezydenckiego
Fragment wraku samolotu prezydenckiegoFoto: PAP/Russian Investigative Committee

10 kwietnia minie 11 lat od katastrofy w Smoleńsku, gdzie zginęli przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z parą prezydencką. W środę, 20 stycznia będzie miał premierę film Ewy Stankiewicz "Stan zagrożenia", który przedstawić ma nowe fakty w sprawie tragicznych wydarzeń sprzed ponad dekady. Film jest podsumowaniem 10 lat dziennikarskiego śledztwa. Dokument zostanie premierowo wyemitowany w TVP1 o 21.00.

wawel sarkofag kaczyński shutterstock_1520358839 1200.jpg
Prezes PiS odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze na Wawelu

Fałszywe informacje

Współtwórca tego dzieła zdradził, że dokument nie będzie polemizował z nieprawdziwymi obrazami. - Pierwsze minuty po tragicznym wydarzeniu były wypełnione fałszywymi informacjami, które się wykluczały. Była informacja, że samolot w ogóle nie wystartował, miał być konflikt między pilotem a prezydentem, miały być cztery okrążenia nad Smoleńskiem. Film z tym nie polemizuje, tylko z żelazną logiką przeprowadza analizę tego wydarzenia - powiedział Robert Kaczmarek.

- Film udowadnia, że na pokładzie doszło do serii wybuchów i to one spowodowały katastrofę. To jest hipoteza, która nie jest już kwestionowana nawet przez ludzi, którzy wcześniej oponowali wobec takiej interpretacji wydarzeń - dodał.

Brak wraku

Twórca zdradził, że mimo upływu lat strona rosyjska nadal nie przekazała Polsce wraku samolotu. - Taką najsmutniejszą konkluzją jest fakt, że samolot nie wrócił do tej pory do Polski mimo usilnych starań jednej i drugiej władzy. Właściwie nie wiemy, dlaczego tego wraku nie możemy odzyskać. Teoretycznie takim krytycznym momentem miało być zakończenie śledztwa w Rosji. To śledztwo osobiście prowadził pan Putin. Nie wiem, czy to śledztwo jest zakończone, czy jest rewizja tego śledztwa - ocenił.

Czytaj również:

- Myślę, że to też wynika z braku zainteresowania mediów, żeby to śledzić, ale z drugiej strony myślę, że opinia publiczna została zmęczona wieloma fałszywymi teoriami i powtarzającą się hipotezą, że nic się nie stało. Trudno codziennie jest prostować poszczególne kłamstwa. Mam wrażenie, że film w sposób spójny i klarowny przedstawia sekundę po sekundzie wydarzenia, które rozegrały się 10 kwietnia - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
08:37 _PR24_AAC 2021_01_19-14-47-28.mp3 Robert Kaczmarek o filmie dokumentalnym przedstawiającym nowe fakty ws. katastrofy smoleńskiej ("Gość PR 24")

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Robert Kaczmarek (współtwórca filmu "Stan zagrożenia")
Data emisji: 19.01.2021
Godzina emisji: 14:47

dz

Czytaj także

Prokuratura Krajowa: wniosek o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 21:52
Prokuratura Krajowa wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku, którzy pełnili tam służbę w kwietniu 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarzuty dla prokuratora, który prowadził śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Grożą mu 3 lata więzienia

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 15:41
- Zarzuty niedopełnienia obowiązków postawiła warszawskiemu prokuratorowi Józefowi G. Prokuratura Okręgowa w Radomiu w związku z prowadzonym przez niego śledztwem związanym z katastrofą smoleńską – potwierdziła rzeczniczka prokuratury Beata Galas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Ks. Bartołd: potrzebujemy duchowej obecności Prymasa Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 23:06
- Lepiej żeby Kościoły były puste, ale żeby był w nich Chrystus - mówił podczas homilii comiesięcznej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i Ojczyzny w archikatedrze warszawskiej ksiądz prałat Bogdan Bartołd. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy.
rozwiń zwiń