X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie zgadzam się z tym wyrokiem". Poseł Lewicy o prawomocnym skazaniu dziennikarza ws. "afery taśmowej"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:12
- W przypadku "afery taśmowej" dziennikarze nie chcieli ujawniać swych źródeł i czy to jest powód do tego, aby za to karać grzywną w wysokości 18 tys. złotych? Moim zdaniem nie i nie zgadzam się z tym wyrokiem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska, poseł Lewicy.
Beata Maciejewska
Beata MaciejewskaFoto: PR24/AK

Rozmowa dotyczyła wyroku sądowego ws. "afery taśmowej". Sąd skazał b. dziennikarza "Wprost" Michała Majewskiego prawomocnym wyrokiem na karę grzywny. - To wyrok, który nie powinien był zapaść. 18 tys. zł to duża kwota. Dziennikarze w tej sprawie nie chcieli ujawnić swoich źródeł i czy to jest powód do tego, aby w taki sposób karać dziennikarzy? Moim zdaniem nie i nie zgadzam się z tym wyrokiem - zaznaczyła Beata Maciejewska.

Sylwester Latkowski PAP Arch-1200.jpg
Echa filmu o Amber Gold. Potocki: spełnił swoją rolę jako kompendium wiedzy

Wskazała również na zmiany, które muszą zajść w prawie, by takie sytuacje więcej się nie powtórzyły. Jej zdaniem "ostatnie protesty kobiet na ulicach pokazują bezkarność policji. Od tego należałoby zacząć i Lewica przygotowała projekt dot. powstania specjalnej instytucji, nadzorującej pracę policji". - Dzisiaj takiej instytucji nie mamy - zwróciła uwagę.

Czytaj także:

- W różnych instytucjach dochodzi do nieprawidłowości. Sąd w tej sprawie wydał wyrok nieprawdziwy, ale uważam, że planowane reformy w sądach nie są słuszne. Zawsze będziemy mieli do czynienia z wyrokami, z którymi się nie zgadzamy. Są przeróżne wyroki kuriozalne, ale kwestie sądów należy zmieniać w takich sprawach, które pozwolą zwykłemu obywatelowi czuć, że prawo stoi po jego stronie - podsumowała rozmówczyni.

Posłuchaj
11:43 _PR24_AAC 2021_01_19-14-35-43.mp3 Beata Maciejewska o wyroku dla Michała Majewskiego ws. "afery taśmowej" (Temat Dnia/Gość PR24)

 

W audycji również o współpracy Lewicy z Platformą Obywatelską. 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Beata Maciejewska (Lewica)
Data emisji: 19.01.2021
Godzina emisji: 14.33

pkr

Czytaj także

Afera Amber Gold. Piotr Nisztor: fundamentem tego układu byli ludzie ze służb

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:42
- W układzie trójmiejskim trudno wskazać takiego bossa czy kogoś, kto dowodzi tym układem. On zaczął być tkany jeszcze w kresie PRL ze względu na otwartość morza, różne interesy międzynarodowe, które w portach trójmiejskich się zbiegały. Fundamentem tego układu byli ludzie służb specjalnych, którzy kładli podwaliny pod to wszystko, co stało się lata później - powiedział o aferze Amber Gold dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
rozwiń zwiń