X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert o tarczy antykryzysowej: system uproszczony, ale problemy mają mikroprzedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:46
W poniedziałek pierwsi przedsiębiorcy dostaną pieniądze z Tarczy Finansowej 2.0. Dr Artur Bartoszewicz z SGH mówił na antenie Polskiego Radia 24 o tarczach antykryzysowych. Pochylił się zwłaszcza nad sytuacją mikroprzedsiębiorców.
Audio
  • Dr Artur Bartoszewicz o tarczy antykryzysowej (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

W nowej tarczy jest w sumie 13 miliardów złotych skierowanych do mikro, małych i średnich firm. Kolejne 7 miliardów złotych to umorzenia subwencji z poprzedniej Tarczy Finansowej. Nabór wniosków rozpoczął się w miniony piątek.

Dr Artur Bartoszewicz mówił o kwestiach biurokratycznych wsparcia dla przedsiębiorców. - Mamy dosyć uproszczony system. Na tle wszelkich innych instrumentów pomocowych, (...) to, co wytworzono w ramach tarcz antykryzysowych jest naprawdę najprostsze. To nie znaczy, że jest proste i do przejścia, szczególnie, jeśli mówimy o mikroprzedsiębiorcach - wskazał.

Posłuchaj
22:45 [PR24]PR24 (mp3) 18 styczeń 2021 20_06_40.mp3 Dr Artur Bartoszewicz o tarczy antykryzysowej (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
AR_1.jpg
Coraz więcej przyznanych subwencji. Zobacz, które branże chroni Tarcza Finansowa 2.0

Problem "maluchów"

Ekspert zaznaczył, że mali i średni przedsiębiorcy "przeważnie mają kancelarie doradcze, systemy wsparcia rachunkowo-księgowe" i "w miarę sobie radzą", tymczasem "maluchy" mają "ogromny problem ze spełnieniem wymagań".

W opinii wykładowcy SGH problemem dla mikroprzedsiębiorstw jest to, że "ta pomoc często przychodzi za późno". - Od momentu zamknięcia danej branży mija 2-3 miesiące - wskazał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Piotr Wąż

Gość: dr Artur Bartoszewicz (SGH)

Data emisji: 18.01.2020

Godzina: 20.06

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert o gospodarce w trakcie pandemii: jest uzależniona od skali lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 14:14
- Sytuacja gospodarki jako całości jest uzależniona od skali lockdownu, a tak naprawdę gospodarka od 1 stycznia jest zamrożona w tej części, która ma charakter usługowy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótsze oczekiwanie na pomoc. MRPiT chce przyspieszyć udzielanie wsparcia dla firm

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:17
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowało nowelę ustawy, która zawiera propozycje usprawniające mechanizm udzielania pomocy przedsiębiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej - wynika z w wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
rozwiń zwiń