X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa filmu o Amber Gold. Potocki: spełnił swoją rolę jako kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 14:50
- Ostatni film Sylwestra Latkowskiego niewiele wniósł nowego, ale przypomniał Polakom o tym, co działo się i dzieje w Gdańsku - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Rafał Guz

O Trójmieście Sylwester Latkowski, autor filmu "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy", mówi "mała Sycylia". Jak przekonuje dziennikarz śledczy, który aferze Amber Gold poświęcił osiem lat, "świat przestępczy krzyżuje się tam z polityką, władzą samorządową, policją, służbami specjalnymi, prokuratorami i sędziami, wielkim i małym biznesem".

"Układ był i jest"

amber gold f 1200 free.jpg
Afera Amber Gold. Marcin P. ostatecznie uniewinniony ws. przestępstwa skarbowego

- W Gdańsku nie ma większej sensacji po filmie. Układ był, jest i ma się dobrze, a film Latkowskiego niewiele wniósł nowego, choć dobrze, że powstał, bo przypomniał, jako swoiste kompendium wiedzy, o tym, co dzieje się w Gdańsku - powiedział gość PR24.

Jak podkreślił, Trójmiasto, z którego pochodzi były premier Donald Tusk, słynie z "ciemnych interesów". - Na dodatek on sam, swoją postawą, kontynuuje politykę chwalenia Niemiec, o czym świadczy ostatnie nagranie w postaci pochwał dla CDU, które zostało zrobione na tle Gdańska - mówił Andrzej Rafał Potocki.


Posłuchaj
12:04 _PR24_AAC 2021_01_18-14-07-56.mp3 A. R. Potocki o filmie S. Latkowskiego ("Gość PR24")

 

Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), przesłał w sobotę pozdrowienia uczestnikom zjazdu niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU). Jego wystąpienie wyemitowano przed głosowaniem mającym wyłonić nowego przewodniczącego tej partii, którym okazał się Armin Laschet.

Po niemiecku na tle Gdańska mówił, iż "wolność, transparentność, prawda, rozsądek w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, kłamstwami i populizmem zostały zachowane w dużej mierze dzięki CDU. Były błogosławieństwem dla całej Europy, także dla wschodnich sąsiadów Niemiec" - dodał i podkreślił: "Jako Polak wiem, o czym mówię".


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Andrzej Rafał Potocki ("Sieci")

Data emisji: 18.01.2021

Godzina: 14.07

Czytaj także

Echa filmu o Amber Gold. Marek Król: nie znamy jeszcze całego obrazu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 14:43
- Jest to przerażający obraz, jednak moim zdaniem nie znamy go jeszcze całego. Ludzie III RP mają ogromny wpływ w organach ścigania i mogą zrobić wszystko. Jeżeli ktoś jest prokuratorem, który nie jest zainteresowany, żeby wyjaśnić sprawę, to bardzo trudno mu udowodnić, że działa w złej wierze - powiedział Marek Król, odnosząc się do sytuacji pokazanej w filmie o Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polityczna odpowiedzialność Donalda Tuska nie ulega wątpliwości". Stankowski o aferze Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 15:51
- Liczymy na to, że kwestia Amber Gold nie jest kwestią zamkniętą i nie skończy się na tym, że skazano małżeństwo P. i nikt inny z tego powodu konsekwencji nie poniesie - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki. Gośćmi audycji byli również publicyści Sławomir Jastrzębowski i Adrian Stankowski.
rozwiń zwiń