X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MEN: może na początku lutego będziemy rozmawiać o powrocie klas ósmych i maturalnych do nauczania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 16:00
- Nauczanie zdalne wśród najmłodszej grupy wiekowej przynosi najmniej efektów dlatego powrót do nauki stacjonarnej jest dla uczniów bardzo ważny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki. 
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PR24/DB

Od poniedziałku, tj. od 18 stycznia, dzieci z klas I-III, wrócą do szkół podstawowych. Starsze roczniki pozostaną w domach przynajmniej do 31 stycznia. Rozporządzenie dotyczy wszystkich rodzajów szkół podstawowych, a więc także szkół specjalnych czy jednostek pomocy społecznej. W takich placówkach do szkół mogą wrócić także uczniowie z klas IV-VIII pod warunkiem, że taką decyzję podejmie dyrekcja.

"Odpowiednie zachowanie"

dw 21116047 1200.jpg
Korekta harmonogramu szczepień po decyzji Pfizera. Dworczyk: nie zmieniamy nic, jeśli chodzi o szczepienia populacyjne

- Cieszę się, że taka decyzja została podjęta za radą wirusologów i epidemiologów. Te opinie nas wspomogły, później były analizowane i to doprowadziło nas do takiej decyzji - powiedział gość PR24. Dodał, że nauczanie zdalne wśród najmłodszej grupy wiekowej, przynosi najmniej efektów dlatego powrót do nauki stacjonarnej jest dla uczniów bardzo ważny.

- Jeśli sytuacja pandemiczna będzie stabilna lub będzie się uspakajała, to jestem przekonany, że na początku lutego będziemy mogli rozmawiać o powrocie klas ósmych i maturalnych do nauczania, nawet hybrydowego. Przemysław Czarnek podkreślił, że jeśli utrzymamy odpowiedzialne zachowanie, to damy możliwość powrotu do nauczania stacjonarnego kolejnym rocznikom.


Posłuchaj
09:20 _PR24_AAC 2021_01_16-15-06-15.mp3 Prof. P. Czarnek o powrocie dzieci do szkół ("Gość PR24")

 

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Przemysław Czarnek (minister Edukacji i Nauki)

Data emisji: 16.01.2021

Godzina: 16.05

Czytaj także

"Wychodzi małość i egoizm". Prof. Bernacki o szczepieniach poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 15:24
- Możemy odnieść wrażenie, że grupa osób uznała, że obowiązek czekania na swoją kolej w procesie szczepienia jest czymś uwłaczającym w ich pozycji i stąd decyzja o tym, by zaszczepić się poza kolejką, wykorzystując kontakty z rektorem czy też władzami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:01
 - Będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da, ale jest wyznaczona kolejność zgodnie z hierarchią zapotrzebowania – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń