X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mało lojalne podejście do Europy". Prof. Gut o decyzji firmy Pfizer

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 21:15
- Firma otworzyła sobie rynek zbytu w Chinach. To ich szczepionka jako pierwsza została dopuszczona na rynek chiński. Kontrakt z Europą nie zadowalał ich cenowo. Jest to mało lojalne podejście do Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Prof. Włodzimierz Gut
Prof. Włodzimierz GutFoto: PR24 / Adam Koniecki

Firma Pfizer, która odpowiada za dostarczenie do Polski części szczepionek, chwilowo zmniejszy dostawy do Europy. "Pfizer dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć więcej dawek, niż pierwotnie zakładano na ten rok - nowy cel to 2 mld dawek w 2021 roku. To znacząca zmiana pierwotnej prognozy na 2021 r., która wynosiła 1,3 mld dawek" - zaznaczyła firma.

epa08936831-12.jpg
Pfizer: zmiany w dostawach szczepionki podyktowane zwiększaniem mocy produkcyjnych

- Firma ta otworzyła sobie rynek zbytu w Chinach. To ich szczepionka jako pierwsza została dopuszczona na rynek chiński. Kontrakt z Europą nie zadowalał ich cenowo. Jest to mało lojalne podejście do Europy - powiedział prof. Włodzimierz Gut. 


Posłuchaj
25:40 _PR24_AAC 2021_01_15-20-33-34.mp3 prof. Włodzimierz Gut o szczepionkach (Temat dnia)

 

Jego zdaniem "w Polsce można zwiększyć tempo szczepień, ale obecnie wiązałoby się to z ryzykiem, że osoby, które otrzymały pierwszą dawkę, mogłyby nie otrzymać drugiej". - Lepiej zabezpieczyć się przed ewentualnymi zaburzeniami rynku - stwierdził gość PR24. 

Jak zaznaczył, "zachowanie się firmy Pfizer, która poinformowała o zmniejszeniu dostaw szczepionki" pokazuje, że ich podzielenie w Polsce na dwie grupy i przechowywanie drugich dawek miało swoje uzasadnienie.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski 
Gość: prof. Włodzimierz Gut (wirusolog)
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 20.33

bartos

Czytaj także

Szef KPRM: ewentualne zmiany w harmonogramie szczepień dopiero po precyzyjnych danych od firmy Pfizer

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 14:38
- Po precyzyjnych informacjach od firmy Pfizer dot. ograniczenia produkcji szczepionki będziemy podejmować decyzje w sprawie ewentualnych zmian w harmonogramie szczepień - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń