X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jastrzębowski o cenzurowaniu Trumpa: ogląda się to z niedowierzaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 11:00
- Środowiska postępowe i bardzo liberalne domagające się tolerancji, traktowania wszystkich w sposób niezwykle łagodny, z taką aprobatą, nagle okazują się środowiskami tak naprawdę pełnymi niechęci i nienawiści (...) zrobimy wszystko, by cię zniszczyć, ale zniszczyć totalnie, finansowo, wizerunkowo, odebrać ci głos, możliwość bronienia się, przekazywania swoich argumentów, bo tym jest cezura na Twitterze i Facebooku - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku. Gośćmi audycji byli także Dawid Wildstein z TVP oraz Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". 
Donald Trump
Donald TrumpFoto: NumenaStudios / Shutterstock.com

YouTube to kolejny z serwisów społecznościowych, który zawiesił konto amerykańskiego prezydenta w następstwie szturmu jego zwolenników na Kapitol. Wcześniej zrobiły to m.in. Twitter, Facebook, Instagram.

semka.jpg
"Starzy Republikanie nigdy nie uważali Trumpa za swojego". Semka o impeachmencie prezydenta USA

- Mam nadzieję, że gdzie jak gdzie, ale w USA okaże się to na dłuższą metę nieskutecznym działaniem i te firmy, które pozwoliły sobie na takie blokowanie - Facebook i Twitter dostały po nosie o tyle, że ich akcje na amerykańskiej giełdzie poleciały na łeb a szyję (...) to są realne starty dla tych ludzi. Sam założyciel TT powiedział, że to jednak był błąd. Ktoś na to pozwolił, by te firmy mogły decydować o prezydencie Stanów Zjednoczonych, wybranym w wyborach, na którego głosowało 70-80 mln Amerykanów. (...) jest to i straszne, i śmieszne, z przewagą straszności. Mam nadzieję, że Ameryka z tej bzdury się otrząśnie, że pokaże rzeczywiście twarz tej demokracji. To się ogląda z niedowierzaniem, że coś takiego może się tam dziać - dodał Jastrzębowski.

Jak zaznaczył publicysta tygodnika "Sieci", kluczowe znaczenie w tej sprawie mają pieniądze. - Ta kuriozalna sytuacja z urzędującym prezydentem wykazała coś, z czym jesteśmy skonfrontowani od dawna. Szef TT nie tyle uderzył się w piersi, co poskrobał się po niej małym paluszkiem - niby stwierdził, że to zablokowanie konta prezydenta było porażką, ale nie dodał dlaczego. (...) To nie był jakiś odruch sumienia, tylko mówiąc wprost - pieniądze, straty finansowe. (...) To, co wydarzyło się w USA, to efekt działania wielkich korporacji - podkreślił. 

- Jeśli mowa o jakiejś aksjologii wspomnianych podmiotów, to warto przypominać, że banują one Trumpa, a jednocześnie są gotowe akceptować narracje prowadzone przez ludzi związanych z reżimami, odpowiedzialnymi za potworne rzeczy. Ich nikt nie banuje, a tu nagle na celowniku jest Trump. (...) To, czego się obawiam, to (...) że wielkie korporacje pokazały Demokratom, że są osobnym podmiotem, są silni, w pewnych sytuacjach decydujący - podsumował Dawid Wildstein.

 


Posłuchaj
19:53 _PR24_AAC 2021_01_15-10-08-53.mp3 Publicyści o blokadzie kont społecznościowych D. Trumpa cz. 1 ("Temat dnia/Polskie Radio 24")

Posłuchaj
24:36 _PR24_AAC 2021_01_15-10-33-03.mp3 Publicyści o blokadzie kont społecznościowych D. Trumpa cz. 2 ("Temat dnia/Polskie Radio 24")

  

Więcej w nagraniu.

****

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Dawid Wildstein (TVP), Piotr Cywiński ("Sieci"), Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku

Data emisji: 15.01.2021

Godz. emisji: 10.08

kmp

Czytaj także

"Nie da się ograniczyć swobodnej debaty". Sakiewicz o zawieszeniu kont Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 11:36
- Mamy dosyć dużo narzędzi komunikacji i można tworzyć własne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pytanie, czy Donald Trump zasłużył na impeachment". Kożuszek o sytuacji politycznej w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:19
- Demokraci chcą wykorzystać moment dziejowy, w którym większość opinii publicznej jest zniesmaczona tym, co wydarzyło się 6 stycznia na Kapitolu i pociągnąć do odpowiedzialności jak największą liczbę osób - komentował sytuację w USA na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Kożuszek z tygodnika "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń