X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Bartłomiej Biskup: trwa wyścig, kto więcej zaszczepi. Liczby będą się zwiększać

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 12:07
- Liczba zaszczepionych zależy od liczby preparatów, a mamy za małą ich podaż. Po prostu nie ma czym szczepić - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog Uniwersytetu Warszawskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Kay Nietfeld

Dr Bartłomiej Biskup stwierdził, ze uwaga opinii publicznej w Polsce jest aktualnie skupiona na dwóch obszarach - rozwoju pandemii i gospodarce. 

Czytaj także:
Koronawirus COVID-19 szczepienie szczepionka free shutterstock 1200.jpg
"Szczepienia będą prowadzone całodobowo". Walka z COVID-19 w Wielkiej Brytanii

W przypadku pierwszej kwestii aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się szczepienia - Trwa wyścig o to, kto więcej zaszczepi - mówił gość RP24. - To jest takie "pozorowane". Wiemy, że ta liczba zaszczepionych zależy od liczby preparatów, a mamy ich za małą podaż - dodał. 

Politolog przypomniał, że szybkość szczepień zależy w dużym stopniu od tempa produkcji. Jego zdaniem ten proces idzie w dobrym kierunku. - Wydaje się, że te liczby będą się zwiększać. 

Czytaj także:

Gospodarka 

Społecznie już od pewnego czasu widzimy pewne objawy zmęczenia i takiego napięcia, szczególnie przedsiębiorców, którzy mają trudności w prowadzeniu biznesu spowodowane pandemią - mówił dr Biskup. Zauważył też, że te emocje towarzyszą również reszcie obywateli. - Czekają na koniec tego wszystkiego. Czekają na jakieś pozytywne wiadomości, na powrót do tego stylu życia do którego wielu było przyzwyczajonych - podkreślił gość PR24

Czytaj także:
Teresa Wargocka 1200.JPG
Szczepienia na COVID-19. Teresa Wargocka: jedyny problem to liczba dostarczanych szczepionek

Politolog zwrócił również uwagę na "nachodzenie się na siebie różnych grup społecznych i postulatów". Odwołał się przy tym do konferencji górali, których jak stwierdził, "postulaty gospodarcze pomieszały się z postulatami libertariańskimi, wolnościowymi". Te drugie opierały się na opiniach, że pandemia nie istnieje. 

- Są tu postulaty gospodarcze tzn. "dajcie nam pracować", a z drugiej strony jest pandemia i postulaty "dajcie nam od niej wolność" - podsumował dr Biskup. Zaznaczył, że taką postawę reprezentują różne grupy społeczne, nie tylko górale, których przytoczył za przykład. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Posłuchaj
23:25 _PR24_AAC 2021_01_14-15-33-20.mp3 Dr Bartłomiej Biskup o gospodarce i sytuacji politycznej w kraju

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: 

Gość: dr hab. Bartłomiej Biskup, politolog Uniwersytetu Warszawskiego

Data emisji: 14.01.2021

Godzina: 15.33

jbt/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na wiosnę czeka nas olbrzymie załamanie". Poseł PSL o prognozach dla gospodarki w pandemii

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 18:20
- W tej chwili musimy patrzeć na to, jak ratować cały kraj, przedsiębiorców i samorządy - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Dariusz Kurzawa, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzienny przyrost szczepień jest dynamiczny". Prof. Andrzej Fal o szczepieniach przeciw SARS-CoV-2

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 12:07
- Odporność populacyjna zaczyna się rysować dobrze przy wyszczepieniu 45-50 proc. Stała jest przy wyszczepieniu powyżej 60 proc. populacji - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Fal, Collegium Medicum UKSW.
rozwiń zwiń