X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Donald Trump bez dostępu do Twittera i Facebooka. Dr Targalski: to nowy totalitaryzm

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 08:30
- Rodzi się nowy typ totalitaryzmu, dlatego, że mamy sytuację, w której koncerny medialne są w stanie kontrolować państwo, i to największe i najsilniejsze państwo na świecie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.  
Dr Jerzy Targalski
Dr Jerzy TargalskiFoto: PR24

Facebook poinformował, że zawiesza konto prezydenta Donalda Trumpa do końca jego kadencji, Twitter poinformował, że zawiesza konto bezterminowo.

Marcin Kulasek 1200.JPG
Poseł Lewicy: procedury zawieszania kont w serwisach społecznościowych powinny być jasne i przejrzyste

- Można nie tylko nie dopuścić kogoś do wypowiedzi, czyli stosować cenzurę, ale także można również kształtować opinię publiczną. A każdego, kto stosuje inne zasady, ma inne poglądy, całkowicie wyłączyć z obiegu społecznego - ocenił dr Targalski. 

Jak podkreślił politolog, to nie pierwsze tego rodzaju wydarzenie. - Mieliśmy do czynienia już z takim działaniem, ale na mniejszą skalę. Facebook czy Twitter cały czas pewne treści automatycznie usuwał, a inne promował. W tym przypadku chodzi o skalę. Trump stał się takim katalizatorem i wyrazicielem poglądów tej części społeczeństwa amerykańskiego, które nie zgadza się na to, by kształtować jego poglądy, wpływać w ten sposób na postawy społeczne i tak naprawdę sterować społeczeństwem - zaznaczył.

Dr Jerzy Targalski wskazał, że blokada kont społecznościowych prezydenta Trumpa jest celowym działaniem jego przeciwników. - Ta część sił politycznych, które chcą zafundować nowy totalitaryzm, poszła za ciosem i przystąpiła do generalnego ataku. Zdali sobie sprawę, że jeżeli teraz tego nie zrobią, to dojdzie do kontrakcji. Uprzedzając przyszłość, postanowili rozprawić się raz na zawsze z przeciwnikiem - podsumował gość audycji.  

 

 

Czytaj także:


Posłuchaj
10:08 _PR24_AAC 2021_01_12-07-47-01.mp3 Dr Targalski o sytuacji w której znalazł się D. Trump ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Więcej w nagraniu.

****

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Dorota Kania

Gość: dr Jerzy Targalski, politolog

Data emisji: 12.01.2021

Godz. emisji: 07.47

kmp

Czytaj także

Echa zablokowania w sieci Donalda Trumpa. Dr Maciej Kawecki: giganci wykorzystują narrację polityczną

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 21:08
- Tam, gdzie decyzje o zablokowaniu konta podejmowane są nie w oparciu o treść wpisu czy jego prawdziwość, ale o element polityczny, tam pojawia się problem - ocenił dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema. Odniósł się w ten sposób do zablokowania profilów Donalda Trumpa na głównych serwisach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie koncerny zagospodarowały prawie cały tort". Publicyści o zablokowaniu kont Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 09:10
- Skoro media mogą po kolei cenzurować prezydenta USA, to można sobie wyobrazić, jaką mają władzę w innych krajach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń