X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie przewartościuje sceny politycznej". Politolog o wecie prezydenta do noweli ustawy o działach administracji

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 12:18
- To nie jest tak, jak chce opozycja, że mamy konflikt pomiędzy prezydentem i rządem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Grzegorz Jakubowski / KPRP / Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda zawetował w piątek nowelę ustawy o działach administracji rządowej. Nowelizacja wiązała się z ubiegłoroczną reorganizacją Rady Ministrów i zmniejszeniem liczby resortów. 
Prezydent Andrzej Duda Orędzie prezydentpl-1200.jpg
Prezydent zawetował nowelę ustawy o działach administracji rządu. Będzie nowy projekt

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że 98 proc. obywateli nie miało świadomości istnienia tej ustawy. - Naprawdę trzeba wiele samozaparcia, żeby stwierdzić, iż jest to bardzo znacząca sprawa, która przewartościowuje scenę polityczną i odbierać to tak, jak chce opozycja, czyli jako rażący konflikt pomiędzy prezydentem i rządem - powiedział prof. Łukasz Młyńczyk.

Jego zdaniem ustawa jest kontrowersyjna jedynie w tym względzie, że włącza podsekretarzy stanu do korpusu Służby Cywilnej. - Sensem służby cywilnej było odpartyjnienie urzędników, przygotowanie ludzi do sprawowania funkcji w administracji centralnej. Istnieje jednak bardzo silna tendencja, aby upartyjniać te stanowiska - powiedział politolog. Zwrócił również uwagę, że pojawiają komentarze, iż prezydent musiał coś zawetować, niejako dokonać pierwszego weta w drugiej kadencji. 


Posłuchaj
19:48 PR24_AAC 2021_01_09-11-08-07.mp3 Politolog o wecie prezydenta do noweli ustawy o działach administracji (Temat dnia/Gość PR24)

Nowelizacja ustawy przewiduje między innymi wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologii, leśnictwa i łowiectwa oraz centrum administracyjnego rządu. Zakłada też utworzenie Narodowego Centrum Sportu, które przejmie część obowiązków dotychczasowego Ministerstwa Sportu. 

* * *

Audycja"Temat dnia/ Gość PR 24"

Prowadząca: Błażej Prośniewski

Gość: prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski)

Data emisji: 9.01.2021

Godz. emisji: 11:09

Czytaj także

"Nowelę ustawy o działach administracji rządowej można łatwo naprawić". Szczęsnowicz o wecie prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 14:20
- Nie jest to jednak coś, co będzie wielką kością niezgody w obozie władzy, ponieważ nowelę ustawy można łatwo naprawić - mówił w Polskim Radiu 24 Igor Szczęsnowicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń