X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kik: Donald Trump to zagrożenie, a nie szansa dla amerykańskiej demokracji

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 21:33
- Do polityki wszedł powodowany własnym kaprysem, własną osobowością. Jeśli społeczeństwo nie wytworzy mechanizmu ochrony przed przenikaniem do życia politycznego tego typu wytworów medialnych, to demokracje liberalne będą zagrożone - powiedział o Donaldzie Trumpie prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24

Na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Kik odniósł się do zamieszek na Kapitolu oraz sytuacji społeczno-politycznej w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump zapowiedział w piątek, że nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA. Wcześniej jednak oznajmił, że przekazanie władzy nastąpi w sposób zorganizowany, więc można było się spodziewać, że pojawi się na uroczystości.

trump 1200 shutterstock.jpg
Demokraci zapowiadają wszczęcie procedury odwołania Trumpa. Mają poparcie części republikanów

- Donald Trump jest w mojej opinii bardzo niestabilny emocjonalnie. Nie jest zawodowym politykiem, ale biznesmenem i niezbyt dobrze znosi prezydenturę. W swoim czasie Amerykanie nie dokonali zbyt optymalnego wyboru. Najwyższy czas, by w państwach demokratycznych bardziej troskliwie dobierać kandydatów na prezydentów. Absolutnie niezbędne byłyby np. badania psychologiczne - wskazał prof. Kik.

Posłuchaj
24:38 _PR24_AAC 2021_01_08-20-33-32.mp3 Prof. Kazimierz Kik o reakcji Donalda Trumpa na wyborczą porażkę ("Temat dnia/Gość PR24")

Zdaniem politologa, państwa nie mogą być narażane na różnego rodzaju wstrząsy spowodowane przez ludzi, którzy zostali prezydentami, nie będąc politykami. - Takie osoby nie są bowiem wcześniej sprawdzone w trudnych sytuacjach służby państwowej - dodał.

Prof. Kik wskazał, że w polityce najważniejsze są odpowiedzialność, autorytet i stabilność psychiczna.

- Potrzeba było kilku lat, by zrozumieć, że Donald Trump jest zagrożeniem, a nie szansą dla amerykańskiej demokracji. Do polityki wszedł powodowany własnym kaprysem, własną osobowością. Jeśli społeczeństwo nie wytworzy mechanizmu ochrony przed przenikaniem do życia politycznego tego typu wytworów medialnych, to demokracje liberalne będą zagrożone - podkreślił w rozmowie z Krzysztofem Grzybowskim.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Data emisji: 08.01.2021
Godzina emisji: 20.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Donalda Trumpa można odsunąć od władzy w ciągu godziny". Roman Rewald o sytuacji w USA

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 22:04
- Odsunięcie od władzy nie byłoby symboliczne, ponieważ to może nastąpić w ciągu godziny. Potem prezydent ma cztery dni na to, żeby napisać list, który następnie Kongres przez kolejne 30 dni może rozpatrywać. Więc odsunięcie od władzy byłoby natychmiastowe - mówił w Polskim Radiu 24 Roman Rewald, prawnik z Amerykańskiej Izby Handlowej.
rozwiń zwiń