X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bardzo dobry i potrzebny gest". Bojemska o szczepieniach rodziców wcześniaków w grupie zero

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 14:00
- Okazało się, że część rodziców wcześniaków ma trudności z dostępem do nich. Szpitale w różny sposób zorganizowały prace swoich oddziałów intensywnej terapii noworodków, To spotkało się z dużym niepokojem ze strony rodziców - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

W niedzielę minister zdrowia poinformował, że rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień przeciw COVID-19 na etapie zero, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach.

Beata Kempa 1200.jpg
"Trzeba iść w kierunku solidarności". Beata Kempa o wspólnych zakupach szczepionki przez UE

- Pobyt z dzieckiem jest niezwykle ważny z bardzo różnych powodów: więzi rodzinnych, z powodów neurologicznych, również z powodów medycznych, jeśli chodzi o dzieci, o czym mówili sami lekarze - powiedziała Bojemska.

- My w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej zwracaliśmy się z prośbą do Ministerstwa Zdrowia, aby dołożyć wszelkich starań, żeby umożliwić rodzicom, a szczególnie matkom (ze względu na laktację), żeby mogły być ze swoimi dziećmi na oddziałach intensywnej terapii noworodka. Stąd ciesząca nas decyzja Ministerstwa Zdrowia, że rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych będą włączeni do grupy zero w kwestii szczepień jako personel niemedyczny - podkreśliła przewodnicząca Rady Rodziny. 

Dorota Bojemska wskazała na znaczenie obecności rodziców w szpitalu przy chorym dziecku. - Rodzic na intensywnej terapii jest i powinien być traktowany jako członek zespołu leczącego, o tym wyraźnie mówią lekarze. Pozostaje nim nawet wówczas, kiedy dziecko zostaje wypisane do domu. Ten etap, kiedy może być z dzieckiem, kiedy może nauczyć się opieki nad dzieckiem, które wymaga specjalnego traktowania i specjalistycznej troski jest niezwykle ważny. Odbieramy to jako bardzo dobry gest i bardzo potrzebny - podsumowała. 

Posłuchaj
13:38 _PR24_AAC 2021_01_08-15-44-47.mp3 Dorota Bojemska o szczepieniach rodziców wcześniaków ("Temat dnia/Gość PR24")
 
Więcej w nagraniu.
****

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

GośćDorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej

Data emisji: 08.01.2021

Godz. emisji: 15.45

kmp

Czytaj także

"Podwójne standardy moralne". Jakub Pacan o szczepieniach poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 21:00
- Były tam m.in. osoby, które mówiły o obronie konstytucji, praworządności, pewnych normach moralnych i etycznych, które powinny być przestrzegane. Praktyka pokazała co innego - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność). W debacie wziął również udział Marcin Piasecki (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy etap szczepień coraz bliżej. Andrusiewicz: zaczniemy od seniorów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:17
- Etap pierwszy szczepień przeciw COVID-19 zdecydowanie będziemy chcieli rozpocząć od seniorów, bo najważniejsze jest dla nas wyszczepienie osób najbardziej zagrożonych powikłaniami - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń