X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Johnson jest elastyczny i odpowiada na potrzeby chwili". Królikowska-Avis o brytyjskim lockdownie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:43
- Brytyjczycy są tzw. drewnianymi legalistami, są propaństwowcami. Nie było też takiego lęku przed szczepionką w Wielkiej Brytanii, jak jest w Polsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis, komentując skuteczność kampanii szczepień w Wielkiej Brytanii. 
Elżbieta Królikowska-Avis
Elżbieta Królikowska-AvisFoto: PR24/AK

Premier Boris Johnson podjął działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W Wielkiej Brytanii od wtorku zamknięte będą szkoły, na liście obostrzeń jest też zakaz wychodzenia z domu, z nielicznymi wyjątkami.

shutterstock Londyn 1200.jpg
"Brytyjczycy są legalistami". Królikowska-Avis o szczepieniach na Wyspach

- Premier Wielkiej Brytanii wygłosił adres do społeczeństwa brytyjskiego, w którym zapowiedział piąty stopień zagrożenia dla całej Anglii - przypomniała dziennikarka. - Sprowadza się to do tego, że można wychodzić z domu jedynie po podstawowe zakupy, do apteki i do pracy, przy czym rada premiera była taka, żeby ci, którzy mogą zdalnie wykonywać swoją pracę, to czynili - sprecyzowała. - Szkoły podstawowe, szkoły ogólnokształcące są zamknięte - dodała.


Posłuchaj
20:08 _PR24_AAC 2021_01_05-14-07-45.mp3 Elżbieta Królikowska-Avis: jednocześnie porwał ich do czynu, mówiąc, że to Wielka Brytania jest jedynym krajem, gdzie tą pierwszą szczepionką zostało zaszczepionych około miliona obywateli, a wczoraj pierwszy obywatel przyjął szczepionkę oksfordzką ("Temat dnia/Gość PR24")

Królikowska-Avis zwróciła także uwagę na słowa premiera mające wesprzeć na duchu obywateli brytyjskich.

Jednocześnie porwał ich do czynu, mówiąc, że to Wielka Brytania jest jedynym krajem, gdzie tą pierwszą szczepionką zostało zaszczepionych około miliona obywateli, a wczoraj pierwszy obywatel przyjął szczepionkę oksfordzką - powiedziała.

Publicystka oceniła również nagłość zmian wprowadzanych w kraju, które - jej zdaniem - są zrozumiałe, ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną. - Boris Johnson jest elastyczny i odpowiada na potrzeby chwili - zauważyła.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Elżbieta Królikowska-Avis (publicystka, wieloletnia korespondentka polskich mediów w Wielkiej Brytanii)
Data emisji: 05.01.2021
Godzina emisji: 14.07

kb/PR24

Czytaj także

Wzrost zakażeń koronawirusem w Wlk. Brytanii. Premier Boris Johnson zarządził lockdown

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 21:00
Premier Boris Johnson podjął działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W Wielkiej Brytanii od wtorku zamknięte będą szkoły, na liście obostrzeń jest też zakaz wychodzenia z domu, z nielicznymi wyjątkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeciwciała koronawirusa w terapii ratunkowej. Wielka Brytania ruszyła z testami

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:35
W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się pierwsze testy wykorzystania przeciwciał monoklonalnych wirusa SARS-CoV-2 w terapii ratunkowej COVID-19. Mają one wykazać, czy mogą one uchronić przed zakażeniem koronawirusem.
rozwiń zwiń