X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kleiber: chaos medialny podczas pandemii jest odzwierciedleniem natłoku informacji, z którym się mierzymy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 14:11
- Myślę, że pandemia jest w pewnym sensie podsumowaniem chaosu medialnego, który od dawna panuje w przestrzeni publicznej także w innych sprawach - powiedział prof. Michał Kleiber. Odniósł się w ten sposób do natłoku sprzecznych informacji dotyczących problemów związanych z koronawirusem.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Wraz z nastaniem pandemii koronawirusa i zatrzymaniem życia społecznego, w przestrzeni medialnej pojawiło się wiele różnych teorii dotyczących np. szczepionek na COVID-19. Środowiska sceptyczne krokom rządów dotyczącym walki z pandemią publikują wiele informacji, które są sprzeczne z innymi przekazami na dany temat. Zdaniem ekspertów taka sytuacja jest powodem wielu problemów, jakie dotykają ludzi podczas walki z koronawirusem.

"Chaos medialny"

ludzie 1200.jpg
Pandemia koronawirusa. Jak radzić sobie z lękiem?

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 chaos medialny panujący podczas tego trudnego czasu jest odzwierciedleniem natłoku informacji, z którym mierzą się współczesne społeczeństwa. - Myślę, że pandemia jest w pewnym sensie podsumowaniem chaosu medialnego, który od dawna panuje w przestrzeni publicznej także w innych sprawach. Dzisiaj łatwość komunikowania się i informacja, która za pomocą Internetu do nas dociera, powoduje pewien chaos. W trakcie pandemii ten chaos zwiększył się wielokrotnie - powiedział prof. Michał Kleiber.

Czytaj także:

Naukowiec zwrócił uwagę także na nasilenie się problemów ze zdrowiem psychicznym w społeczeństwie. - Na świecie opublikowano cały szereg badań mówiących o tym, że zdrowie psychiczne obywateli w wyniku pandemicznych konsekwencji znacznie się pogorszyło. Łączy się to z ilością środków leczniczych kupowanych na tego typu schorzenia. Łączy się to także z liczbą samobójstw, która na całym świecie rośnie - wyjaśnił.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj

20:59 _PR24_AAC 2021_01_05-13-07-26.mp3 Prof. Michał Kleiber o skutkach społecznych pandemii: jest to podsumowanie chaosu medialnego ("Gość PR 24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: prof. Michał Kleiber (szef Polskiego Komitetu ds. UNESCO)
Data emisji: 05.01.2021
Godzina emisji: 13:07

dz

Czytaj także

Opublikowano mapę punktów szczepień w całym kraju. Zobacz lokalizacje

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 06:25
Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy zero, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy deficyt wzajemnego zaufania, a to jest następny w nie cios". Karnowski o szczepieniu celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 13:22
- Ta sprawa sięga do 1944 roku, bo tam datować można takie poczucie pewnych grup, że one są właścicielami Polski, że oni są tutaj panami, że wszystko inne jest płynne - systemy polityczne, rządy - to się wszystko zmienia - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Michał Karnowski, odnosząc się do szczepienia celebrytów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoscy uczniowie uważają rok za zmarnowany. Wielu porzuciło naukę

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 13:39
Zmarnowany rok nauki, uczniowie płacą za niekompetencję dorosłych, wielu porzuciło szkołę w czasach pandemii - to wyniki sondażu przeprowadzonego we Włoszech wśród młodzieży szkolnej. Tylko jedna czwarta wierzy w powrót do normalności.
rozwiń zwiń