X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczepienia celebrytów. Jakimowicz: uważali, że mogą robić co chcą, a ktoś powiedział "sprawdzam"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:43
- Słabo ustalili zeznania, ale to świadczy o tym, że mają tę butę. Ja mogę robić co chcę, jak chcę. Nikt się do nas nie przyczepi i możemy robić co chcemy. Tymczasem okazało się, że ktoś powiedział "sprawdzam" - mówił Jarosław Jakimowicz, odnosząc się do szczepienia znanych osób poza kolejnością. Gościem Polskiego Radia 24 był także Jędrzej Kodymowski.
Jarosław Jakimowicz
Jarosław Jakimowicz Foto: PR24/AK

Grupa wpływowych ludzi ze świata biznesu, mediów czy polityki zaszczepiła się na COVID-19, wyprzedzając tym samym priorytetowe grupy najbardziej zagrożonych osób. Informacja o tej sytuacji wywołała oburzenie w przestrzeni publicznej. Odpowiedzialny za szczepienia Warszawski Uniwersytet Medyczny przeprowadził kontrolę, po której stanowisko straciła prezes zarządu Centrum Medycznego WUM.

"Załatwianie po układzie"

1200_Niedzielski_TT.png
Minister zdrowia: doszło do celowego złamania zasad programu szczepień. Są podstawy do finansowej kary

Postawę znanych osób surowo ocenili goście Polskiego Radia 24. Jędrzej Kodymowski w postępowaniu celebrytów widzi analogię do czasów PRL. - Jest taka pozostałość po PRL-u, w którym występowało takie załatwianie "po układzie". Np. do 100 delikatesów spożywczych przyszły balerony czy pomarańcze to też dzwonił kierownik do ludzi, którzy mieli ten układ i informował ich, że mogą przyjechać kupić. To jest właśnie po takim układzie. Jest to taka grupa, która uważa się za kogoś lepszego od innych - powiedział muzyk.

Czytaj także:

- Tutaj jest bardzo prosty problem. Jest postkomuna, która mieni się wybawcą od komuny. Uważają się za takich decydentów, którzy doprowadzili do upadku komuny. Cały czas żyją w przeświadczeniu, że są lepsi od innych i to jest straszne - ocenił.

"Słabo ustalili zeznania"

Osoby, które poddały się szczepieniu, tłumaczą się w różny sposób. Wspólnym mianownikiem tych wyjaśnień jest to, że nie dostrzegają większego problemu. Zdaniem Jarosława Jakimowicza zarówno władze WUM, jak i zaszczepieni okazują w ten sposób nadmierną pewność siebie. - Słabo ustalili zeznania, ale to świadczy o tym, że mają tę butę. Ja mogę robić, co chcę, jak chcę. Nikt się do nas nie przyczepi i możemy robić co chcemy. Tymczasem okazało się, że ktoś powiedział "sprawdzam". Widać jak się gubią, zmieniają zdania. Pan rektor nie wiedział co mówić i zmienia zdania - powiedział aktor.

- Jak leżałem w szpitalu, pani salowa też mi dała jeden plasterek więcej szynki, przyznaję się do tego bez bicia, ale nie miałem wrażenia, że ją zabiera choremu obok. To jest śmieszne na tym etapie. Sytuacja pandemii, COVID-u i tego wszystkiego, co się dzieje. Lekarze, ludzie na pierwszej linii frontu, to o nich powinniśmy myśleć - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj

23:02 _PR24_AAC 2021_01_05-10-34-41.mp3 Szczepienia celebrytów. Jakimowicz: uważali, że mogą robić, co chcą, a ktoś powiedział "sprawdzam" ("Gość PR 24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Goście: Jarosław Jakimowicz (aktor), Jędrzej Kodymowski (muzyk)
Data emisji: 05.01.2021
Godzina emisji: 10:34

dz

Czytaj także

"Elity III RP uważają, że mogą więcej". Michał Woś o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:00
- Medycy byli skreślani z listy, a na ich miejsce wrzucani byli celebryci. To jest skandal, który pokazuje mentalność elit III RP, czyli kolesiostwo, cwaniactwo, wszystko po znajomości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WUM złamał zasady programu szczepień. Prof. Kucharczyk: reglamentacja rodem z początków III RP

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 10:18
- W uproszczeniu można powiedzieć, że szczepią się uczestnicy obrad okrągłego stołu, afery FOZZ i innych aktów założycielskich polskiej transformacji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Grzegorz Kucharczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janda odkręca kota ogonem: boję się, że spotka mnie coś złego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 10:45
- Ja się po prostu boję. Zwyczajnie, bardzo państwa przepraszam, ale po raz pierwszy w życiu w tym kraju boję się, że spotka mnie coś złego. To zostało nakręcone przez media publiczne, prawicowe - stwierdziła aktorka i reżyser Krystyna Janda na antenie TVN24. Jej słowa odnoszą się do fali krytyki związanej z zaszczepieniem osób ze świata kultury poza kolejnością, w czym zajmowała ona centralną pozycję.
rozwiń zwiń