X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Chiny rosną w siłę. Dr Anusz: kształtuje się nowy podział świata

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 14:00
- Jesteśmy świadkami kształtowania się zupełnie innego podziału świata niż ten, który znaliśmy do tej pory - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu J. Piłsudskiego.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Gość PR24 mówił o sytuacji międzynarodowej, jaka, jego zdaniem, ukształtuje się w nowym roku oraz na kolejne lata. Jak powiedział, świat, który znaliśmy po upadku komunizmu, w którym Polska miała swój duży udział, a w którym rolę dominującą pełniły USA, zmienia się.

Rola Chin

- Teraz bardzo ważną rolę odegrają Chiny, zarówno w wymiarze gospodarczym jak i politycznym, a pytanie dotyczy tego, na ile Unia Europejska w tym nowym podziale się odnajdzie. Polska z kolei, jako członek zarówno UE jak i NATO, będzie obierała kierunek zgodny z tymi dwoma tworami - podkreślił Andrzej Anusz.


Wroblewski Artur 1200.jpg
"Może dojść do kontestowania wyniku wyborów". Wróblewski o 6 stycznia w USA

Zauważył przy tym, że Niemcy chcą wykorzystać lukę polityczną w USA próbując się "rozepchać". - Z jednej strony, 6 stycznia w USA dojdzie do zmiany i wyboru Joe Bidena na prezydenta, a z drugiej, urzędującym przywódcą jest jeszcze Donald Trump. Niemcy to wykorzystują, ale w podejściu do polityki Chin i Rosji, zarówno administracja Bidena jak i Trumpa mówią jednym głosem - podkreślił politolog.

Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy.

Posłuchaj
22:35 _PR24_AAC 2021_01_04-14-06-51.mp3 Dr A. Anusz o nowym podziale świata ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Andrzej Anusz (politolog)

Data emisji: 04.01.2020

Godzina: 14.06 


Czytaj także

"Musimy wyjść z myślenia zero-jedynkowego". Dr Raubo o bezpieczeństwie na wschodniej flance NATO

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 14:37
- Sytuacja na flance wschodniej zawiera w sobie elementy związane z operacją rosyjską, ale musimy wyjść z myślenia zero-jedynkowego, że mamy albo pokój albo wojnę - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, analityk portalu Defence24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Proces porozumienia przyśpieszyli Chińczycy". Ekspert o umowie inwestycyjnej pomiędzy Chinami a UE

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 21:15
- Nadal nie znamy pełnej treści umowy i mamy przed sobą kilkunastomiesięczny proces rektyfikacji w UE, który tez może przynieść parę niespodzianek - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jakóbowski (Ośrodek Studiów Wschodnich).
rozwiń zwiń