X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MSZ: zasadniczą część ataku na Polskę kreuje nasza opozycja i ludzie z nią związani

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 16:15
- Polsce i Węgrom udało się zablokować niebezpieczny element mechanizmu praworządnościowego, a dzięki temu nie dojdzie do politycznych nadużyć, na czym zależało opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. 
Audio
  • P. Jabłoński o wydarzeniach w polskiej dyplomacji ("Gość PR24")
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: PR24/AK

Gość PR24 podsumował rok 2020 w dyplomacji, ale odniósł się też do wypowiedzi Very Jourovej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej ds. wartości i przejrzystości. Oznajmiła ona w wywiadzie dla dziennika "Tagesspiegel", że chce "zbadać" Węgry i Polskę za pomocą nowego mechanizmu praworządności na początku roku.

"Opozycja kreuje ataki"

Zdaniem gościa PR24, zmiana polityczna w Polsce w 2015 r. od początku nie podoba się Brukseli, a tamtejsi politycy nie kryją niechęci do obozu Zjednoczonej Prawicy. Takie wypowiedzi, jak dodał wiceminister spraw zagranicznych, będą się powtarzać.

Angela Merkel FREE 1200.jpg
Pożegnalne orędzie Angeli Merkel. Prof. Madejczyk: kończy się pewna epoka

- Zasadniczą część ataku kreują nasi politycy krajowi z opozycji i ludzie z nimi związani, ale to czy konkretna procedura zostanie uruchomiona czy też nie, to rzecz wtórna, bo to co zapisano w konkluzjach unijnego szczytu to ramy działania KE, a te mówią, że nie będzie można na podstawie ogólnych zastrzeżeń, uruchomić procedury związanej z praworządnością - powiedział Paweł Jabłoński.


Posłuchaj
25:43 _PR24_AAC 2021_01_03-15-32-43.mp3 P. Jabłoński o wydarzeniach w polskiej dyplomacji ("Gość PR24")

10 grudnia unijni przywódcy na szczycie w Brukseli ustalili, że budżet UE, włączając Next Generation EU (instrument odbudowy), musi być chroniony przeciwko wszelkiego rodzaju nadużyciom finansowym, korupcji, konfliktowi interesów, a samo ustalenie, że doszło do naruszenia zasady państwa prawa nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu blokowania środków finansowych dla państw członkowskich.

Komisja Europejska - która ma uruchamiać mechanizm blokowania środków unijnych - opracuje i przyjmie wytyczne dotyczące sposobu w jaki będzie stosować rozporządzenie, w tym metodologii przeprowadzania swojej oceny.

Taki zapis w konkluzjach szczytu, to efekt sprzeciwu Polski i Węgier wobec rozporządzenia dotyczącego mechanizmu powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności.

Kompromis z Warszawą i Budapesztem przewiduje też, że nowe regulacje zostaną najpierw sprawdzone pod kątem zgodności z prawem unijnym przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS).

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Paweł Jabłoński (MSZ)

Data emisji: 03.01.2020

Godzina: 15.32

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Wróbel: nikt nie chce polexitu, to wrzutka opozycji nastawiona na wywołanie szumu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 14:30
- Polexit można traktować w kategorii hasztagu, który forsuje opozycja w Polsce. Należy się spodziewać, że on szybko się wypali - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narzędzie KE, które będzie wykorzystywane w celach ideologicznych". Jałowiczor o mechanizmie praworządności

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 13:29
- We Włoszech są spore obawy, że mechanizm praworządności zostanie zastosowany, żeby w konsekwencji zmusić państwo do zmiany w polityce społecznej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń