X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Organizacja szczepień. Prof. Kik: potknięcie się może zadecydować o losach PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 13:58
- To jest sprawa kluczowa. Potknięcie się tutaj może, w moim przekonaniu, zadecydować o losach Prawa i Sprawiedliwości - powiedział prof. Kazimierz Kik. Politolog skomentował w ten sposób znaczenie sprawnego zorganizowania szczepień na koronawirusa w Polsce.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

W poniedziałek do Polski trafiło 300 tysięcy kolejnych dawek szczepionki na koronawirusa. Są one dystrybuowane do szpitali w całym kraju. Obecnie trwają szczepienia pracowników medycznych. Od 15 stycznia mają za to ruszyć ogólnopolskie zapisy do szczepień. Premier Mateusz Morawiecki mówił, że szczepienia to największa i najważniejsza akcja logistyczna, która pozwoli rozwieźć po kraju kilkanaście milionów dawek szczepionki w najbliższych paru miesiącach dla 30 mln obywateli.

"Polska jest na cenzurowanym"

20c27029-12.jpg
Prof. Paruch: w programie szczepień ważną rolę odegrają politycy

Mimo że pandemia koronawirusa i szczepienia są przede wszystkim zagadnieniem medycznym, mają także wydźwięk polityczny. Zdaniem prof. Kazimierza Kika Polska jest w szczególnej sytuacji i każdy jej ruch jest na europejskiej arenie politycznej bacznie obserwowany. - Żaden rząd tak jak PiS i Fidesz nie jest na cenzurowanym. Na to, co dzieje się w Polsce i na każde niepowodzenie patrzy się z dwóch stron - niechętnej PiS większości politycznej w UE i oczywiście rozproszonej i bezradnej opozycji w kraju - powiedział.

Czytaj także:

- Żadne potknięcie się rządu w tak istotnej dla społeczeństwa sprawie jak sprawne zarządzanie szczepieniami nie jest możliwe. To jest sprawa kluczowa. Potknięcie się tutaj może, w moim przekonaniu, zadecydować o losach Prawa i Sprawiedliwości - ocenił politolog.

Więcej w nagraniu:

Posłuchaj

10:18 _PR24_AAC 2020_12_29-07-49-08.mp3 Organizacja szczepień. Prof. Kik: potknięcie się może zadecydować o losach PiS ("Gość PR 24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: prof. Kazimierz Kik (politolog)

Data emisji: 29.12.2020

Godzina emisji: 7:49

dz

Czytaj także

Błaszczak: mówienie, że PiS wyhodowało bandytów jest żenujące

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 12:28
Zdaniem Mariusza Błaszczaka z PiS do zamieszek podczas Marszu Niepodległości doszło dlatego, że władze są niekompetentne, nie mają w ogóle wyobraźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Artur Wróblewski: poparcie dla PiS może znów wzrosnąć do ponad 40 proc.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 16:42
- Jeśli minie pandemia, a PiS wymieni pewnych ludzi na nowych, uatrakcyjni swoją ofertę i wygasi radykalizm światopoglądowy, to poparcie dla tej partii może powrócić do ponad 40 proc. - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos: na koronawirusa nie wymyślono nic lepszego niż szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:29
- Miejmy nadzieję, że personel medyczny będzie przykładem, że wszyscy, którzy mogą, się zaczepią. Są osoby, które z takich czy innych względów nie mogą się zaszczepić, albo nie muszą się zaszczepić przynajmniej w pierwszej kolejności, bo przechorowały COVID-19 i mają udokumentowaną odporność, oddają osocze do leczenia innych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości, lekarz radiolog.
rozwiń zwiń