X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To jedyna mądra decyzja". Dr Gujski namawia do masowego wzięcia udziału w szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:40
- Co najmniej 75 proc. Polaków powinno przyjąć szczepionkę, by osiągnąć próg prowadzący do bezpieczeństwa zdrowotnego populacji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W całej Polsce podano już ponad 7 mln zastrzyków ze szczepionką przeciw COVID-19
W całej Polsce podano już ponad 7 mln zastrzyków ze szczepionką przeciw COVID-19Foto: Shutterstock

Gość PR24 podkreślił, że niezależnie od tego, w jakim czasie uzyskamy jako populacja odporność na COVID-19, to jeśli będzie to poziom 75 proc., to będzie to już poziom bezpieczny dla społeczeństwa. - Im szybciej, tym lepiej, ale to już zależy od możliwości logistycznych naszego państwa oraz od chęci do zaszczepienia się wśród Polaków - powiedział.

Wyraził nadzieję na przyjęcie szczepionki w styczniu. - Jeśli tak się stanie, ja i moja rodzina, w tym 84-letni ojciec, poczujemy efekt po miesiącu, będziemy bezpieczniejsi - podkreślił gość PR24.


twitter premier morawiecki okęcie 1200.jpg
Kolejne 300 tys. dawek szczepionek w Polsce. Premier: rozpoczynamy dystrybucję

"Poddanie się szczepieniu mądrą decyzją"

Dr Mariusz Gujski zauważył, że wielu jego kolegów lekarzy przyjmuje jednak błędne założenie, zastanawiając się nad ryzykiem szczepienia na COVID-19, a nie nad ryzykiem konsekwencji zakażenia koronawirusem. - Jeśli zestawimy potencjalne ryzyko szczepienia z ryzykiem zakażenia koronawirusem i jego konsekwencjami, to poddanie się szczepieniu jest jedyną mądrą decyzją - podkreślił. 

Jego zdaniem jednak, w dobie mediów społecznościowych bardzo trudno jest oddzielić ziarno od plew, fakty i prawdę od półprawdy lub bzdur. - Im mniej rozsądnie zachowują się członkowie naszego społeczeństwa, tym rząd musi wprowadzać większe restrykcje - mówił lekarz.


Posłuchaj
22:18 _PR24_AAC 2020_12_28-11-07-14.mp3 Dr M. Gujski o szczepionkach przeciw COVID-19 ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Mariusz Gujski (Warszawski Uniwersytet Medyczny)

Data emisji: 28.12.2020

Godzina: 11.07 

Czytaj także

"Przerzucenie wszystkich sił na odcinek covidowy jest sprawą naturalną". Marek Wróbel o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 14:00
- Zagrożenie, z którym mamy do czynienia, jest nie do końca poznane, a to, co widzieliśmy w pierwszej fali uderzenia koronawirusa, pokazało nam, jakie są skutki jego działania - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Michał Mularczyk: szczepionka była badana kilka miesięcy, więc nic dziwnego, że jest dużo wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 16:10
- Zostały włączone prawa wojenne, szczepionka była badana kilka miesięcy, normalnie jest to kilka razy dłużej. W związku z tym wątpliwości będzie dużo - powiedział dr Michał Mularczyk, internista i kardiolog interwencyjny.
rozwiń zwiń