X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lech Majewski o "Dolinie Bogów": trudno jest przekonać Indian do pracy przy filmie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 20:45
- Trudno jest przekonać Indian do pracy przy filmie. Większość z klanów nie chce się fotografować w żaden sposób, ale jakoś mnie tam badali i wybadali, że jestem ich - powiedział Lech Majewski o swojej produkcji, w której można zobaczyć gwiazdy amerykańskiego kina.
Fragment plakatu promującego film Dolina Bogów
Fragment plakatu promującego film "Dolina Bogów"Foto: mat. promocyjne

Lech Majewski jest reżyserem i scenarzystą filmu "Dolina Bogów". To dzieło opisywane jest jako wykraczające poza tradycyjny obraz filmowy. Specjalnością polskiego twórcy są efekty audiowizualne, których także nie brakuje w tej produkcji. W materiałach promocyjnych filmu można przeczytać, że krzyżują się w nim trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Dodatkowego smaku tej produkcji dodaje fakt, że na ekranie można zobaczyć takich aktorów jak John Malkovich, Josh Hartnett czy John Rhys-Davies.

Polsko-amerykańska produkcja

Indianie Ameryka Północna FREE 1200_660.jpg
Lech Majewski: "Dolina Bogów" to zderzenie kultury Indian z obecną cywilizacją

"Dolina Bogów" opowiada w jednym z wątków o indiańskim plemieniu Navajo. Gość Polskiego Radia 24 zdradził, że przekonanie Indian do pracy przy filmie jest trudne. - Trudno jest przekonać Indian do pracy przy filmie. Większość z klanów nie chce się fotografować w żaden sposób, ale jakoś mnie tam badali i wybadali, że jestem ich - zdradził reżyser.

Lech Majewski powiedział także, że mimo amerykańskiej obsady film jest właściwie dziełem na wpół polskim. - Jest to film amerykańsko-polski. Z tego względu, że połowę nakręciliśmy w Polsce a połowę w Stanach Zjednoczonych. Ja jestem Polakiem, połowa ekipy była także w dużej mierze także. Właściwie razem z operatorem robiliśmy to i w USA, i w Polsce - mówił reżyser.

Czytaj także:

Jak sam o sobie mówi Lech Majewski - jest bardziej znany jako artysta audiowizualny. W swoich filmach wykorzystuje różne efekty specjalne. Jak sam przyznaje, robi to jednak w inny sposób niż amerykanie. - Efektów specjalnych używam inaczej niż kino amerykańskie. Ono je raczej pornografizuje, w pędzie aby zadziwić widza, ich liczba znosi się. Ja stosuje je do opowieści, które są bardziej filozofujące i rozmyślające i jednocześnie wykorzystują dar wyobraźni - powiedział artysta.

Więcej w nagraniu:

Posłuchaj

23:46 _PR24_AAC 2020_12_27-20-06-17.mp3 "Dolina Bogów". Lech Majewski: to film amerykańsko-polski ("Gość PR 24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mateusz Drozda, Maja Kluczyńska

Gość: Lech Majewski (reżyser)

Data emisji: 27.12.2020

Godzina: 20:06

dz

Czytaj także

"Dolina Bogów" i pierwsze filmowe obrazy Lecha Majewskiego 

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 10:00
W kinach długo oczekiwany film "Dolina Bogów". Nowe dzieło Lecha Majewskiego splata ze sobą trzy wątki narracyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kondycja Europy wg Lecha Majewskiego. "Pojawił się lęk przed mówieniem prawdy, tego co się czuje"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:42
- Europa od pewnego czasu przestała już istnieć, ma się wrażenie, że wszędzie jest to samo, zanikają różnice mentalne wśród społeczeństw. Mamy do czynienia z zupą, polewką. Wszyscy zaczynają ją konsumować, szczególnie młodzi ludzie, brakuje przez to indywidualizacji - powiedział reżyser Lech Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idzie nowa energia! Lech Majewski podsumowuje 45. FPFF w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 17:00
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni należał do młodych twórców. Na 14 filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym, aż 10 należało do reżyserów z tylko jednym lub dwoma filmami w dorobku. – Widzę postęp polskiego kina i to cieszy – komentuje w "Trójkowo, filmowo" autor "Doliny Bogów" i przewodniczący jury Lech Majewski.
rozwiń zwiń