X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Biznes wie, że zwolnienia to korzyść krótkotrwała". Grzegorz Rippel o sytuacji na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 13:18
- Jeśli pracodawca będzie jednak uczciwy, odpowiednio wcześniej poinformuje swojego pracownika o tym, że na dłuższą metę nie utrzyma firmy - mówił w Polskim radiu 24 trener biznesu, Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutersttok

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 6,1 procent wobec 6,1 w październiku - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w listopadzie 1.025,7 tysięcy wobec 1.018,4 tysięcy osób w październiku.

Stopa bezrobocia na niezmienionym poziomie 6,1 procent utrzymuje się od czerwca. GUS poinformował też, iż w trzecim kwartale tego roku, 97 tysięcy osób miało pracę, ale jej nie wykonywało w związku z pandemią. W poprzednim kwartale było to 1221 tysięcy osób.

"Utrzymanie pracowników"

rodzina 500 plus 1200 free.jpg
Trudna sytuacja gospodarcza nie zmieni w 2021 roku pomocy państwa dla rodzin. Programy 500+ i 300+ będą kontynuowane

- Ocenię sytuację także z punktu widzenia przedsiębiorcy bo, obok działalności naukowej, prowadzę również małą firmę. Oczywiście, że jest tak, iż wszelkiego rodzaju wsparcie rządu w postaci tarcz finansowych dla kolejnych branż w gospodarce, spowolniło skutki lockdownu, w tym zwalnianie pracowników. Co więcej, większość firm zadeklarowała utrzymanie miejsc pracy - powiedział ekspert.

Jak dodał, wielu przedsiębiorców stara się w obecnej rzeczywistości utrzymać swoich najlepszych pracowników, zdając sobie sprawę z tego, że o dobrego pracownika jest trudno. - Nie mówimy tylko o tzw. białych kołnierzykach, ale o wykwalifikowanych pracownikach. W związku z tym pracodawcy wiedzą, że zwolnienia to krótkotrwałe korzyści - podkreślił Grzegorz Rippel.

"Test dla pracodawców"

Zauważył przy tym, że coraz częściej jesteśmy świadkami paradoksów, do których trzeba się przyzwyczaić. - Czasem jest tak, że w ramach jednej branży, jeden z przedsiębiorców ma kłopoty finansowe, a drugi wręcz przeciwnie, nie może nadążyć ze zleceniami. To jest czas testu pewnej uczciwości pracodawcy względem pracownika - mówił gość PR24.


Posłuchaj
24:58 _PR24_AAC 2020_12_27-09-33-04.mp3 G. Rippel o sytuacji na rynku pracy ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: Grzegorz Rippel (trener biznesu, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu)

Data emisji: 27.12.2020

Godzina: 09.33 

Czytaj także

Ponad miliard złotych dla przedsiębiorców. Ruszyły dotacje w ramach Tarczy 6.0

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 06:50
O dotację do 5 tys. zł z tzw. tarczy branżowej mogą ubiegać się od soboty mikro i mali przedsiębiorcy. Według resortu rozwoju, pracy i technologii takie wsparcie otrzyma ok. 240 tys. przedsiębiorców, łącznie na kwotę ok. 1,2 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Żukowski: Polska przechodzi przez pandemiczny kryzys lepiej niż inne kraje

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 14:40
- Przy tak wielkiej skali przedsięwzięcia, jakimi są tarcze antykryzysowe premiera Morawieckiego, mogą pojawić się niedociągnięcia, na których później swoją narrację opierają opozycja i nieprzychylne rządowi media - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog dr Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski).
rozwiń zwiń