X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Elżbieta Mączyńska: pandemia wymusiła cyfryzację gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 12:23
- W Polsce bardzo przyśpieszył proces cyfryzacji i unowocześnienia gospodarki, a my, jako kraj, cierpieliśmy na pewnego rodzaju analfabetyzm cyfrowy. Pandemia koronawirusa wymusiła, nawet wśród sceptycznych osób i przedsiębiorstw, ich zastosowanie, i to jest bardzo dobre - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.  
Audio
  • 27.12.2020 prof. Elżbieta Mączyńska (Polskie Radio 24 / Historyczne wydarzenie tygodnia)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: nd3000/Shutterstock

Ministerstwo Finansów oceniło, że przychody do budżetu odbudowują się, mimo nowej fali pandemii. - Sytuacja budżetu jest lepsza niż założono w nowelizacji budżetu - ocenia MF, które zapewnia, że ma fundusze na dalsze wspieranie firm w kryzysie.

giełda makler 1200.jpg
Rok na GPW. Ekspert: giełda ponownie atrakcyjnym miejscem dla inwestycji

Minister finansów Tadeusz Kościński, podczas podsumowania roku 2020 r. podkreślił, że ostatnie dane mówią o mocnym odbudowaniu się przychodów jesienią. Wskazał, że o ile dochody budżetu z PIT za 11 miesięcy roku były o 4 proc. niższe niż w 2019 r., „co samo w sobie nie jest złym wynikiem”, ale w listopadzie było już 6 proc. wzrostu rok do roku. „Widać, że gospodarka jest w relatywnie dobrym stanie” - ocenił Kościński.

Prof. Elżbieta Mączyńska komentowała rozpoczęcie programu szczepień w Polsce. - Sama szczepionka nie może oczywiście uzdrowić gospodarki, nie możemy zapominać, że to będzie długi proces. Nie wszyscy zostaną od razu zaszczepieni, a fakt istnienia szczepionki może osłabić czujność. Trzeba zachować ostrożność, pandemia nadal jest, szczepionka jej nie zlikwidowała - ostrzegała.

- To, że istnieje szczepionka, może zachęcić różne branże do bardziej odważnej działalności, będzie można zapewnić pracownikom większe bezpieczeństwo, tym niemniej "pamięć pandemiczna" będzie trwała, od razu nie zapomnimy o tym, czym jest pandemia i jakie stwarzała bariery i zagrożenia - dodała profesor.

Posłuchaj
23:59 _PR24_AAC 2020_12_27-11-33-56.mp3 27.12.2020 prof. Elżbieta Mączyńska (Polskie Radio 24 / Historyczne wydarzenie tygodnia)

Gość audycji zwracała uwagę także na szerszy aspekt myślenia o gospodarce w związku z sytuacją, w jakiej znalazła się gospodarka. - Równocześnie pandemia pokazała, jakie błędy popełnialiśmy w naszym życiu, jak bardzo byliśmy ukierunkowani na prosty bezrefleksyjny konsumpcjonizm, jak bardzo zaniedbywaliśmy troskę o przyrodę. To może w przyszłości pozwolić na bardziej racjonalne działania i zachowania nas wszystkich - dodała.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: prof. Elżbieta Maczyńska 

Data emisji: 27.12.2020

Godzina emisji: 11.33 

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CPK: największa inwestycja dekady. Jaki był rok 2020 w przygotowaniach do jego budowy?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 08:00
 Wybór firmy, która sporządzi plan generalny lotniska, rozpoczęcie wykupu gruntów oraz wybór doradcy strategicznego. Takie były plany na ten rok spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Udało się je zrealizować po części.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna sytuacja gospodarcza nie zmieni w 2021 roku pomocy państwa dla rodzin. Programy 500+ i 300+ będą kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 11:11
Z programu Rodzina 500+ korzysta ok. 6,8 mln dzieci. Z kolei "Dobry Start" to udana inwestycja w edukację polskich dzieci, która niesie pomoc 4,5 milionowej grupie uczniów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: możemy się dalej zadłużać, ale teraz powinny być to głównie cele inwestycyjne

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:50
Chociaż po listopadzie deficyt liczony od początku roku wynosi niewiele ponad 13 mld zł, to jednak państwo polskie nie może zadłużać się bez ograniczeń. Przewidziany do końca roku limit to 109 mld zł. Liczy się to, z jakiego powodu się zadłużymy. Powinny być to inwestycje infrastrukturalne oraz związane z transformacją energetyczną – mówili goście "Rządów Pieniądza": Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Łukasz Kozłowski z Federacji  Przedsiębiorców Polskich. 
rozwiń zwiń