"Jeśli pandemia odpuści, chcemy działać intensywnie". Dyrektor Instytutu Pileckiego o planach na 2021 r.

2020-12-25, 11:45

"Jeśli pandemia odpuści, chcemy działać intensywnie". Dyrektor Instytutu Pileckiego o planach na 2021 r.
zdjęcie ilustracyjne. Foto: Twitter/MKiDN

- Myśląc o roku 2021, mamy nadzieję jeszcze mocniej oddziaływać na pamięć historyczną, nie tylko Polaków ale i na pamięć społeczności międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Wojciech Kozłowski, dyrektor Instytutu Pileckiego.

Gość PR24 mówił o tym co udało się zrobić w mijającym 2020 r., a czego nie, głównie ze względu na pandemię koronawirusa. - W pierwszej połowie roku udało się Instytutowi Pileckiego przeprowadzić i opublikować projekt dotyczący Aleksandra Ładosia, nie tylko w Polsce ale i za granicą - przypomniał.


Powiązany Artykuł

zawołani1200.jpg
"Zawołani po imieniu" – przywrócić pamięć o bohaterach

Aleksander Wacław Ładoś (ur. 27 grudnia 1891 we Lwowie, zm. 29 grudnia 1963 w Warszawie) to polski dyplomata, urzędnik konsularny, publicysta i polityk. Członek i nieformalny lider grupy zwanej od jego nazwiska "grupą Ładosia" lub "grupą berneńską", która w latach 1941–1943 wystawiała nielegalne paszporty latynoamerykańskie Żydom z gett w okupowanej Polsce.

- Udało się też zrealizować cały szereg upamiętnień związanych z projektem "Zawołani po imieniu". Wszystko to w reżimie sanitarnym, ale z rodzinami oraz lokalną społecznością. Poza tym, znakomicie rozwija się nasz oddział w Berlinie, który jest tam coraz bardziej obecny, zyskujemy nowych partnerów - przypomniał dr Wojciech Kozłowski.


Posłuchaj

Dr W. Kozłowski o podsumowaniu roku w Instytucie Pileckiego ("Gość PR24") 7:17
+
Dodaj do playlisty

 

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Karol Darmoros

Gość: dr Wojciech Kozłowski (Instytut Pileckiego)

Data emisji: 25.12.2020

Godzina: 11.20

Polecane

Wróć do strony głównej