X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspieranie aborcji i śpiewanie kolęd. Publicyści o nagraniu polityków Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 11:21
- Nie widzą związku z tym co robią jako politycy i przywódcy, a tym w jakim otoczeniu to wykonują - powiedział były polityk, publicysta Marian Kowalski. Odniósł się w ten sposób polityków PO wykonujących kolędy.
Politycy PO śpiewają kolędy
Politycy PO śpiewają kolędyFoto: YouTube

Politycy Platformy Obywatelskiej opublikowali w sieci film, na którym śpiewają kolędy. Wcześniej aktywnie uczestniczyli w protestach środowisk proaborcyjnych. W trakcie ich trwania dochodziło także do ataków na świątynie. Wielu publicystów zwraca uwagę na ten fakt i krytykuje działania polityków.

"Nie można być trochę wierzącym, a trochę nie"

strajk kobiet shutterstock_1841837341 1200.jpg
Kolędy Strajku Kobiet. Robert Tekieli: to wulgarny atak na sferę sacrum

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska zapytana o takie podejście polityków opozycji powiedziała, że formacja taka jak Platforma Obywatelska nie powinna zapominać o ludziach wierzących. - Polacy to w większości ludzie deklarujący przynależność do chrześcijaństwa. Tak duża formacja polityczna nie może zapominać o tych, dla których święta Bożego Narodzenia to święta bardzo ważne. Nie tylko z powodu wspólnych spotkań i łamania opłatkiem, ale z powodów duchowych. Rodzi się Jezus Chrystus, który wnosi różne cuda do naszego życia - powiedziała.

Czytaj także:

- Nie można być trochę w ciąży, a trochę nie. Tak samo nie można być trochę wierzącym, a trochę nie. Jeżeli człowiek wyznaje dogmaty religii katolickiej to nie można być katolikiem i popierać aborcję. Nie ma usprawiedliwienia dla czegoś takiego i nie będzie - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

"Dla nich to czysto świeckie obrzędy"

Podobnego zdania jest drugi z gości audycji - Marian Kowalski. Źródło takiego podejścia widzi w odejściu od wiary społeczeństwa. - To jest skutek tego, że bardzo mało ludzi dzisiaj w istocie poważnie traktuje religię. Wielu ludzi ochrzczonych biorący udział w uroczystościach religijnych, także politycy, po prostu nie wierzą w Boga. Dla nich to są czysto świeckie obrzędy. Śpiewanie kolęd to jest takie wydarzenie kulturowe. Polacy ochrzczeni bardzo często tracą wiarę w Boga. Tutaj nie ma co się dziwić. Współczesne społeczeństwa jak mają problemy to znajdują rozwiązanie w internecie a nie w Bogu i jest to powrót do pogaństwa - mówił.

- Nie widzą związku z tym co robią jako politycy i przywódcy a tym w jakim otoczeniu to wykonują. Jest to smutne - podsumował publicysta.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
20:41 _PR24_AAC 2020_12_24-10-08-48.mp3 Wspieranie aborcji i śpiewanie kolęd. Publicyści o nagraniu polityków Platformy Obywatelskiej ("Gość PR 24")

***

Audycja "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Michał Rachoń

GośćAgnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal Dzień Dobry Białystok), Marian Kowalski (były polityk, publicysta)

Data emisji: 24.12.2020

Godz. emisji: 10:08

dz

Czytaj także

Prof. Legutko: Platforma jest partią całkowicie bezideową

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 16:26
- Platforma Obywatelska działała cały czas na zasadzie wściekłej opozycji wobec rządu, więc ta wściekłość dzisiaj jest zapewniana przez skrajną lewicę. Oni tą energią się żywią - powiedział prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja w PO na temat nowego credo programowego. Trzaskowski: jestem człowiekiem centrum

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 21:16
-  Jestem człowiekiem centrum, który ma jasne poglądy i olbrzymi szacunek do tradycji; telewizja publiczna chce ze mnie zrobić lewaka - powiedział w poniedziałek prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski. Według niego w Platformie trwa dyskusja na temat nowego credo programowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To będzie mocny temat kampanii wyborczej". Andrzej Halicki o dyskusji ws. dopuszczalności aborcji

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:55
- Nawet konserwatyści uważają, że te protesty są zasadne. W Parlamencie Europejskim nikt nie rozumie tego sposobu narzucania woli i karania, jaki zaproponował Trybunał Konstytucyjny i partia rządząca ustami swoich radykalnie wypowiadających się przedstawicieli - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń