X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Radny Warszawy o kolejnym zrzucie ścieków do Wisły: władze miasta sobie nie radzą, kryzys jest źle zarządzany

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 15:14
- Nie wiadomo jak długo to wszystko jeszcze potrwa, dopóki jest w rękach pana prezydenta Trzaskowskiego i jego urzędników. Co chwila wychodzą nowe dowody na to, że naprawa, a także przyczyny awarii "Czajki" są źle zarządzane, kryzys jest źle zarządzany - powiedział Filip Frąckowiak, radny m. st. Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości.
Filip Frąckowiak
Filip FrąckowiakFoto: PR24/AK

"Zgodnie z naszymi ostrzeżeniami podziemny rurociąg jest niewydolny i nadmiar ścieków właśnie jest kolejny raz zrzucany do Wisły" - poinformował na Twitterze Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.

W połowie grudnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płyną już do oczyszczalni "Czajka" nowym rurociągiem ułożonym pod dnem Wisły. 

Ep2PK1pW4AYyX1G-cz-12.jpg
Wody Polskie: Warszawa ma zgodę na 10 zrzutów nadwyżek opadów. W tym roku było ich 29

Mimo to w sieci pojawiły się zdjęcia, które pokazują, że po raz kolejny z kolektora burzowego przy ul. Farysa w Warszawie do Wisły zrzucane są nieczystości.

- Nie wiadomo jak to wszystko jeszcze długo potrwa, dopóki jest w rękach pana prezydenta Trzaskowskiego i jego urzędników. Co chwila wychodzą nowe dowody na to, że naprawa, a także przyczyny awarii "Czajki" są źle zarządzane, kryzys jest źle zarządzany. Ratusz sobie z tym po prostu nie radzi - wskazał Filip Frąckowiak.

Posłuchaj
11:07 _PR24_AAC 2020_12_23-14-19-23.mp3 Filip Frąckowiak o sytuacji związanej z oczyszczalnią "Czajka" ("Temat dnia/Gość PR24")

Przypomniał też, że informacja o tym, iż tworzywo, z jakiego została zrobiona rura w kolektorze, która po raz pierwszy pękła w 2019 roku, a także jej łączenia, nie jest wcale nowa.

- Pierwszy raz podaliśmy ją na konferencji bezpośrednio po pierwszej awarii. Już wtedy ratusz musiał o tym wiedzieć, a MPWiK było przestrzegane, że praca została niewłaściwie wykonana. Tworzy się jakaś wielowątkowa układanka. Jeżeli prezydent nie pociąga nikogo z niższych szczebli warszawskiego ratusza do odpowiedzialności, to oznacza, że bierze ją chyba na siebie - stwierdził radny.  

Jak zaznaczył Frąckowiak, kłopoty z inwestycjami w infrastrukturę wodociągową i ciepłowniczą to spory problem w mieście. - Od czasu objęcia prezydentury przez pana Trzaskowskiego było co najmniej 6 poważnych awarii ciepłowniczych, w wyniku których mieszkańcy stracili ogrzewanie i ciepłą wodę na ponad 24 godziny - zaznaczył.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Filip Frąckowiak, radny m. st. Warszawy z PiS
Data emisji: 23.12.2020
Godzina emisji: 14.19

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"MPWiK nie posłuchało naszych uwag". Prezes Wód Polskich o kolejnym zrzucie ścieków do Wisły

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:33
- Mówiliśmy od początku, ze trzeba wybudować co najmniej dwie nitki przesyłu ścieków na raz, a nawet trzecią zastępczą. Wystarczył mały deszcz, by ścieki nie zmieściły się w rurze pod Wisłą. Przypomnę, że nie są to opady burzowe, ale ścieki bytowe, przemysłowe, poszpitalne pomieszane z wodami opadowymi - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W audycji także komentarz inż. Janusza Wasia. 
rozwiń zwiń