X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wyniki badań NCK. Bancerowska: tęsknimy za kontaktem z kulturą

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 19:00
- Wielu Polaków chętnie pójdzie teraz do instytucji kultury. Odwiedzi kina, teatry czy filharmonie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Bancerowska, rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury. 
Wystawa Szczukalszczyków. Bytom
Wystawa Szczukalszczyków. BytomFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Od tego weekendu nastąpiło otwarcie kolejnych instytucji kultury w ramach znoszenia obostrzeń epidemicznych.

Rafał Wiśniewski  PR1 1200.jpg
Dyrektor NCK: prawie 6 tys. wniosków w programie "Kultura w sieci"

- Wielu Polaków chętnie pójdzie teraz do instytucji kultury, odwiedzi kina, teatry, filharmonie. Wynika to nie tylko z naszego badania, które robiliśmy nie tak dawno temu, bo w grudniu. W tym badaniu 75 proc. ankietowanych powiedziało nam, że tęskni za wyjściami do instytucji kultury. Z kolei 53 proc. powiedziało, że zaraz po otwarciu albo w najbliższym czasie po nim chętnie się do tych instytucji wybierze - zaznaczyła Joanna Bancerowska.

Mamy już pierwszy tydzień funkcjonowania muzeów i galerii. - Widzieliśmy to w mediach i w naszej galerii Kordegarda, gdzie mamy interesującą wystawę prof. Baneckiej, że publiczność przychodzi. Stoją wręcz kolejki pod muzeami. Mamy z sieci kin studyjnych informację, że w sobotę wyprzedały im się niektóre seanse w ciągu pół godziny, więc ewidentnie tęsknimy za wyjściem i kontaktem z żywą kulturą i sztuką - oceniała Bancerowska.


Posłuchaj
19:44 PR24_mp3 2021_02_14-18-06-18.mp3 Joanna Bancerowska o wynikach badań Narodowego Centrum Kultury ("Temat dnia/Gość PR24")

 

- Jeśli spojrzymy na badania, które dotyczyły realnego uczestnictwa w kulturze w 2019 roku, bo też o to pytaliśmy naszych respondentów w sondażu grudniowym, to aż 70 proc. stwierdziło, że było w kinie przynajmniej raz, 50 proc. w muzeum, 43 proc. na koncercie, 35 proc. w teatrze, 23 proc. w galerii. Oczywiście ta frekwencja pozostawia pewien niedosyt. Jednak nie jest ona zła i w połączeniu z deklaracjami i z tymi kolejkami, które widzieliśmy pod instytucjami kultury w ostatni weekend, to myślę, że napawa to dużym optymizmem - podkreśliła. 

Warto podkreślić, że badania, do których odwoływała się rzecznik Narodowego Centrum Kultury i te deklaracje udziału w różnego rodzaju wydarzeniach dotyczyły wydarzeń płatnych. - To nie jest dla wszystkich łatwe, nie wszyscy chcą płacić za udział w wydarzeniach kulturalnych, bo trochę się przyzwyczailiśmy przez ostatni rok do tego, że mamy dostęp do kultury online - podsumowała gość audycji. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Maja Kluczyńska 

GośćJoanna Bancerowska - rzecznik prasowy (Narodowe Centrum Kultury) 

Data emisji: 14.02.2021

Godz. emisji: 18.06

kmp

Czytaj także

Dyrektor NCK: trzeba zadbać o działania hybrydowe oraz o przestrzeń on-line

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 08:30
- Kultura nie jest tylko miastocentryczna, ale jest też pielęgnowana w różnych ośrodkach wiejskich czy wiejskomiejskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzypaczka i ekonomista. Gruszka-Dobrzyńska: kultura potrzebuje ekonomistów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 12:00
- Obydwie dziedziny, czyli muzyka i ekonomia, to moje życie - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Gruszka-Dobrzyńska. 
rozwiń zwiń