X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Konsekwentne delegitymizowanie rządów PiS". Prof. Paruch o kwestionowaniu przez opozycję kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 11:42
- Opozycja stara się tworzyć narrację, iż rząd nie radzi sobie z pandemią i wykorzystuje do tego różne środki - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog.
Audio
  • Prof. W. Paruch o działaniach opozycji ("Gość PR24")
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24/AK

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, "zatrzymanie wszystkich mieszkańców Polski w domach w noc sylwestrową byłoby bezprawne, nie ma do tego odpowiednich przepisów ustawowych". - Znacznie lepiej by było, gdyby Adam Bodnar kierował się wiedzą prawniczą, a nie koniecznie stawał się liderem opozycji antyrządowej w Polsce - skomentował gość PR24.

"Delegitymizowanie PiS"

Chodzi o ograniczenia zapowiedziane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zgodnie z nimi od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych, a w sylwestrową noc będzie zakaz przemieszczania się obowiązujący od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 rano 1 stycznia. Ograniczenia te mają zostać wprowadzone przepisami rozporządzenia. Adam Bodnar uważa, że nie ma ku temu odpowiednich przepisów ustawowych, które by tego typu regulacje pozwalały wprowadzić.

663 dworczyk free.jpg
Do Polski dotrze ok. 600 tys. szczepionek. Szef KPRM podał termin

Prof. Waldemar Paruch powiedział, że od czasu przejęcia władzy przez PiS, opozycja przyjęła strategię opartą na konsekwentnym delegitymizowaniu rządów. Teraz, jak dodał, mamy przesunięcie w strategii - opozycja stara się stworzyć wrażenie chaosu, tego, że rząd nie radzi sobie z pandemią.

"Złote czasy Tuska"

- Kto będzie bronił praw osób narażonych na zakażenie w wyniku rozsiewania zarazy podczas tłumnych manifestacji z ostatnich tygodni? Kto broni praw obywatelskich tych ludzi? Tutaj Rzecznik Praw Obywatelskich nie ma nic do powiedzenia, a szkoda - podkreślił gość PR24.

Odnosząc się do krytyki PiS za stosowanie regulacji o stanie epidemii, powiedział, że dla liderów PO fakty nie są istotne. - To prawo zostało przyjęte przez prawie wszystkie stronnictwa Sejmu VII kadencji. A powstało w "złotych czasach Donalda Tuska" - przypomniał.


Posłuchaj
24:33 _PR24_AAC 2020_12_22-09-33-32.mp3 Prof. W. Paruch o działaniach opozycji ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: prof. Waldemar Paruch (politolog UMCS) 

Data emisji: 22.12.2020

Godzina: 09.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powinniśmy pamiętać o celu nadrzędnym - poradzeniu sobie z epidemią". Molenda o narodowej kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 13:08
- Nie usłyszeliśmy żadnych podstaw prawnych do ograniczania w ten sposób naszych swobód obywatelskich. My powinniśmy wiedzieć, na jakiej podstawie żąda się od nas pewnego ograniczania się - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda z portalu Idziemy.pl, komentując ograniczenia związane z narodową kwarantanną. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Racjonalizm rządu jest tu godny pochwały". Macierewicz o wyłączeniu Bożego Narodzenia z kwarantanny narodowej

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 13:40
- W kwarantannie narodowej, która została zaplanowana po świętach Bożego Narodzenia chodzi o to, by zminimalizować zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń