X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powinniśmy pamiętać o celu nadrzędnym - poradzeniu sobie z epidemią". Molenda o narodowej kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 13:08
- Nie usłyszeliśmy żadnych podstaw prawnych do ograniczania w ten sposób naszych swobód obywatelskich. My powinniśmy wiedzieć, na jakiej podstawie żąda się od nas pewnego ograniczania się - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda z portalu Idziemy.pl, komentując ograniczenia związane z narodową kwarantanną. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Kateryna Ivaskevych

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że na okres od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona będzie narodowa kwarantanna. Zamknięte będą galerie handlowe, stoki narciarskie i hotele, w Sylwestra będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się w godz. 19.00 – 6.00. 

1200_Dworczyk_PAP.png
Narodowa kwarantanna. Szef KPRM: chcemy ustrzec nas przed trzecią falą pandemii

Podczas rozmowy Molenda odniósł się do - jego zdaniem - błędów w komunikacji, które nastąpiły przy okazji ogłaszania nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. - O tak poważnych ograniczeniach, o jakich słyszeliśmy, że będą od 28 grudnia, nie powinien informować minister zdrowia, ale premier - zauważył gość. - Minister Niedzielski został troszeczkę rzucony na żer wszystkich krytyków lockdownu - dodał. 


Posłuchaj
24:17 _PR24_AAC 2020_12_18-11-31-57.mp3 Radosław Molenda: będziemy mieli szereg, już nawet nie restrykcji, ale ograniczeń swobód obywatelskich i tak trzeba o tym - moim zdaniem - mówić ("Temat dnia/Gość PR24")

 

- Będziemy mieli szereg, już nawet nie restrykcji, ale ograniczeń swobód obywatelskich i tak trzeba o tym mówić - ocenił gość audycji. 

Molenda skomentował także obawy przedsiębiorców związanych z branżami dotkniętymi przez nowe obostrzenia, zaznaczając konieczność oraz zasadność rządowej pomocy. - Powinniśmy pamiętać o celu nadrzędnym, próbowaniu poradzenia sobie z epidemią. Nasz interes, interes tego czy innego hotelarza, nie powinien być interesem nadrzędnym nad sprawą wychodzenia z COVID-19. Musimy zmniejszyć ten procent zachorowań, procent śmiertelności, nie zapominając o tym, że poszkodowane branże muszą otrzymać finansowe wsparcie - wskazał. 


***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Radosław Molenda (Idziemy.pl)
Data emisji: 18.12.2020
Godzina emisji: 11.33


kb/PR24

Czytaj także

Nowe zasady bezpieczeństwa weszły w życie. Zobacz, czego dotyczą zmiany

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 06:34
W poniedziałek zostały otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym galerie handlowe i muzea oraz galerie sztuki. Pozostałe zasady bezpieczeństwa będą jednak przedłużone. Nie obowiązują także godziny dla seniora. Poniżej przedstawiamy pełną listę zmian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zrobiono to, co musiało być zrobione". Prof. Gut o narodowej kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 21:40
- Z punktu widzenia epidemiologii i tak potraktowano nas bardzo łagodnie, ponieważ dostaliśmy święta. Niemcy i Czesi tym się nie przejęli, wprowadzili kwarantannę w trybie natychmiastowym - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Włodzimierz Gut, specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Należy zrobić wszystko, żeby zahamować transmisję zakażeń". Prof. Horban o dodatkowych obostrzeniach

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:49
- Każde działanie ograniczające transmisję wirusa jest sensowne i słuszne - powiedział w piątek rano w TOK FM główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban, odnosząc się do pytania, czy widzi sens w tym, by dzieci nie wyjeżdżały na ferie.
rozwiń zwiń