X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Będzie dobrze funkcjonować wtedy, kiedy będzie szanować wszystkie kraje członkowskie". Biskup o UE

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 14:00
- Nie jestem zwolennikiem tezy, że im bardziej Europa się sfederalizuje, tym wszystkim będzie lepiej - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, Bartłomiej Biskup.
Prof. Bartłomiej Biskup
Prof. Bartłomiej BiskupFoto: PR24/TB

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję dotyczącą ustaleń zeszłotygodniowego szczytu UE w sprawie unijnego budżetu. Rezolucję przygotowały frakcje Europejskiej Partii Ludowej, socjalistów, Odnowić Europę i Zielonych. Niewiążący dokument został przyjęty 496 głosami za, przy 134 przeciw i 65 wstrzymujących się.

Zgodnie z przyjętą rezolucją, "konkluzje Rady Europejskiej z 11 grudnia, w których stwierdza się, że Komisja Europejska nie powinna stosować mechanizmu ochrony praworządności do czasu podjęcia przez Trybunał Sprawiedliwości UE decyzji o ewentualnym unieważnieniu tego instrumentu, są zbędne".


budzet 12.jpg
Sejm uchwalił przyszłoroczny budżet. Deficyt wyniesie ok. 82 mld zł, ma wrócić wzrost gospodarczy

"Integracja ekonomiczna"

- Nie do końca wszystko jest rozstrzygnięte, sukno jest ciągnięte w dwie strony: jedni chcą federalizacji państw UE, a drudzy Wspólnoty Ojczyzn, przy czym ci pierwsi ciągną z większą mocą. Jeśli spojrzymy jednak na tzw. geografię polityczną PE, to widać siły polityczne światopoglądowo po stronie lewej, które są silniejsze - powiedział politolog.

Dodał, że KE chce być rządem ponadnarodowym, nie zważając na rządy w krajach demokratycznych UE. - Wspólnota będzie dobrze funkcjonować wtedy, kiedy będzie szanować wszystkie kraje członkowskie. Moja opinia jest taka, że ponieważ w sprawach światopoglądowych nie da się wypracować takiego konsensusu, by każdy był zadowolony, to powinniśmy stawiać na integrację ekonomiczną, która była podstawą działania UE - powiedział dr Bartłomiej Biskup.


Posłuchaj
19:36 _PR24_AAC 2020_12_17-13-08-29.mp3 Dr B. Biskup o przyszłości UE ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Bartłomiej Biskup (politolog, UW)

Data emisji: 17.12.2020

Godzina: 13.08 


Czytaj także

Kompromis ws. unijnego budżetu. Prof. Paruch: wygrali wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 15:31
- Na pewno wygrała Unia Europejska, wygrały interesy Europy, wygrała Polska. Natomiast przegrała ta orientacja polityczna, która domagała się tego, by kompetencje państw członkowskich przejęła Komisja Europejska. Takiego rozwiązania nie będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog.             
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie interesy zostały zabezpieczone". Prof. Grabowska o porozumieniu ws. unijnych funduszy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 12:00
- Procedura budżetowa UE będzie jeszcze trwała, a zakończy się ratyfikacją w parlamentach narodowych - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska, ekspert prawa europejskiego i międzynarodowego. 
rozwiń zwiń