X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Modzelewski: Polska ma znacznie silniejszą pozycję niż ta, z której korzysta

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 16:42
- Polska ma wbrew pozorom znacznie silniejszą pozycję niż ta, z której korzysta. Przede wszystkim pozycję geopolityczną jako zwornik między starą a nową Europą - powiedział prof. Witold Modzelewski. Odniósł się tym samym do pozycji Polski w kontekście ostatnich negocjacji w Brukseli. 
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Jarosław Kaczyński w najnowszym wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wypowiedział się na temat sytuacji związanej z negocjacjami dotyczącymi unijnego budżetu i funduszu odbudowy. Wicepremier powiedział, że "nie ma takich pieniędzy, za które można by się pozbyć suwerenności". Dodał także, że kompromis dotyczący budżetu UE daje Polsce zabezpieczenie wolności i pozwala uzyskać rekordowe fundusze.

Silna pozycja Polski

rau 1200.jpg
"Udało się zabezpieczyć suwerenność i pozyskać środki". Szef polskiej dyplomacji o negocjacjach w Brukseli

Prof. Witold Modzelewski uważa, że na arenie międzynarodowej silne ekonomicznie państwa nie zawsze potrafią przekuć sukces gospodarczy na sukces polityczny. - Są państwa, które mają znacznie silniejszą pozycję polityczną od ekonomicznej i wygrywają przy stołach dyplomatycznych. Są także państwa silne ekonomicznie, które nie potrafią owej siły i swojego znaczenia zrealizować w polityce międzynarodowej - powiedział gość Polskiego Radia 24.

- Polska ma wbrew pozorom znacznie silniejszą pozycję niż ta, z której korzysta. Przede wszystkim pozycję geopolityczną jako zwornik między starą a nową Europą. W zasadzie cały układ nowej Europy jest zbudowany na obecności Polski w Unii Europejskiej - dodał.

Czytaj również:

Zdaniem ekonomisty Polska po raz pierwszy zaakcentowała swój głos. - Od 30 lat byliśmy wychowywani w roli, że jesteśmy znacznie mniej ważni. Po raz pierwszy powiedzieliśmy, zachowując wszystkie proporcje, że nasze interesy zarówno te ekonomiczne, jak i polityczne są dla nas na tyle istotne, że jesteśmy w stanie dyktować warunki brzegowe. Są warunki, których przekraczać nie chcemy - ocenił prof. Modzelewski.

Posłuchaj
19:25 _PR24_AAC 2020_12_16-15-33-32.mp3 Prof. Modzelewski: Polska ma znacznie silniejszą pozycję niż ta, z której korzysta ("Gość PR 24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Witold Modzelewski (prawnik, ekonomista, prezes Instytutu Studiów Podatkowych)
Data emisji: 16.12.2020
Godzina emisji: 15:33

dz

Czytaj także

"Niemieccy komentatorzy nie są w tej sprawie jednomyślni". Gmyz o opiniach nt. szczytu UE

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 11:28
- Niemcy, mimo wszystko, wynik szczytu przyjęli z zadowoleniem - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Bosak: nie zagłosuję za funduszem odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 17:35
- Fundusz odbudowy stanowi rozszerzenie uprawnień unijnych na obszary, do których UE nigdy nie miała uprawnień - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister ds. UE: skorzystamy z prawa zaskarżenia do TSUE rozporządzenia ws. warunkowości

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 19:53
- Skorzystamy z prawa zaskarżenia do Trybunału Sprawiedliwości UE rozporządzenia ws. mechanizmu warunkowości, bo sprawa ta powinna być wyjaśniona pod każdym kątem - poinformował podczas wtorkowego posiedzenia senackiej komisji spraw zagranicznych i UE minister ds. UE Konrad Szymański.
rozwiń zwiń