X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przerzucenie wszystkich sił na odcinek covidowy jest sprawą naturalną". Marek Wróbel o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 14:00
- Zagrożenie, z którym mamy do czynienia, jest nie do końca poznane, a to, co widzieliśmy w pierwszej fali uderzenia koronawirusa, pokazało nam, jakie są skutki jego działania - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej.
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/ARCH/EPA/VICTORIA JONES / POOL

Rząd przyjął Narodowy Program Szczepień. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska ma zakontraktowanych ponad 60 milionów dawek szczepionek od sześciu firm. - Na proces szczepień nie będziemy szczędzili środków. Priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby osób - mówił premier.

Szczepionki będą darmowe i dobrowolne. - Postaramy się, aby były one dostępne także dla tych, którzy nie mogą wyjść z domu - podkreślił szef rządu. Między innymi o pandemii koronawirusa mówił gość Polskiego Radia 24.

morawiecki free 663.jpg
Rząd przyjął Narodowy Program Szczepień. Premier: priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby osób

"Koszt alternatywny"

- Oczywiście, że dane o zgonach z powodu COVID-19 robią duże wrażenie, podobnie jak dane dotyczące drenażu i załamania się gospodarki z powodu pandemii, ale na drugiej szali mamy coś w rodzaju kosztu alternatywnego tzn. masowy zgon z powodu koronawirusa i załamanie systemu opieki zdrowotnej, to jest alternatywa - powiedział Marek Wróbel.

Gość PR 24 przypomniał, że COVID-19 ma nadal nieznany charakter, a sam wirus cały czas mutuje, stąd jak zauważył, przerzucenie wszystkich sił na "odcinek covidowy" jest sprawą naturalną.

- To, że w tym okresie chorzy na inne schorzenia mają gorszą opiekę lub nie mają jej wcale, jest faktem. Lockdown nie zakazuje wizyt u lekarza i przemieszczania się, ale mobilność służby zdrowia jest ograniczona - wyjaśnił prezes Fundacji Republikańskiej.


Posłuchaj
11:16 _PR24_AAC 2020_12_15-13-18-14.mp3 M. Wróbel o pandemii koronawirusa ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki 

Gość: Marek Wróbel (prezes Fundacji Republikańskiej)

Data emisji: 15.12.2020

Godzina: 13.18

Czytaj także

"Będziemy wszyscy zachęcać". Poseł Lewicy o szczepieniach przeciw koronawirusowi.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 18:21
- Będziemy na pewno chyba wszyscy zachęcać [do szczepień]. Tutaj nie ma jakiejś dyskusji politycznej, poza Konfederacją oczywiście, bo oni są przeciwni maseczkom, szczepieniom i nie wierzą w to, że Polacy nagminnie setkami umierają codziennie z powodu koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Andrzej Szejna o szczepieniach przeciw koronawirusowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program szczepień przeciwko COVID-19. Tomasz Walczak: rząd poradzi sobie z tym przedsięwzięciem

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 19:40
 - Jeśli szczepienia zaczęłyby się w połowie stycznia, to w pierwszej turze będą szczepieni lekarze i służby mundurowe. Zanim staną się one powszechne minie kilka miesięcy. Zbiorową odporność, jak przewidują eksperci, zdobędziemy pod koniec 2021 roku. Czekają nas jeszcze trudne miesiące - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Sarzyńska z Telewizji Polskiej. Gościem "Debaty dnia" był również Tomasz Walczak, redaktor "Super Expressu".
rozwiń zwiń