X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak będzie wyglądała polityka zagraniczna Bidena? Ekspert: skończy się zapewne etap izolacjonizmu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 14:16
- Charakterystycznymi dla kandydatów Demokratów są działania na arenie międzynarodowej. Istnieje możliwość większego zaangażowania chociażby w odpychanie Rosji w Europie czy w sprawy w rejonie Pacyfiku - powiedział Jarosław Wojtas, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. 
Joe Biden
Joe BidenFoto: Alex Gakos/shutterstock

Amerykańskie Kolegium Elektorów potwierdziło zwycięstwo kandydata Demokratów Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump nie uznaje jednak porażki i podtrzymuje tezę, że doszło do oszustwa.

joe biden free shutt 1200 .jpg
USA: Kolegium Elektorów potwierdziło zwycięstwo Joe Bidena

Gratulacje Joe Bidenowi złożył Władimir Putin. Określił Rosję i USA jako kraje, które ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo globalne. Wyraził przekonanie, że mimo rozbieżności we wzajemnych relacjach państwa te mogą przyczynić się do rozwiązania problemów i wyzwań, z którymi ma do czynienia świat. Jak może wyglądać to "bezpieczeństwo globalne" i relacje Rosja-USA?

Posłuchaj
20:04 _PR24_AAC 2020_12_15-13-36-07.mp3 Jarosław Wojtas o możliwych kierunkach w polityce zagranicznej Joe Bidena ("Temat dnia/Gość PR24")

- Faktycznie, ze strony Stanów Zjednoczonych może się skończyć etap izolacjonizmu i skupienia przede wszystkim na sprawach wewnętrznych. Charakterystycznymi dla kandydatów Demokratów są działania na arenie międzynarodowej. Istnieje możliwość większego zaangażowania chociażby w odpychanie Rosji w Europie czy w sprawy w rejonie Pacyfiku - wskazał Jarosław Wojtas.

Ekspert przyznał, że poprawa relacji ze Stanami Zjednoczonymi jest dla Rosji czymś bardzo istotnym. Jak zaznaczył rozmówca Antoniego Trzmiela, Rosjanie starają się bowiem utrzymać miejsce na podium trzech największych potęg globalnych.  

- To, jak będą układały się stosunki między tymi państwami, jest o tyle ważne, że ma to wpływ m.in. też na bezpieczeństwo Polski - wskazał Wojtas.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Jarosław Wojtas, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu 
Data emisji: 15.12.2020
Godzina emisji: 13.36

PAP/Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Joe Biden: w bitwie o duszę Ameryki wygrała demokracja

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 05:40
- Kolejny raz w Stanach Zjednoczonych zwyciężyły praworządność, nasza konstytucja i wola ludzi. Nasza demokracja była naciskana, testowana i zagrożona. Okazała się odporna, prawdziwa i silna - stwierdził Joe Biden w blisko 15-minutowym przemówieniu w Wilmington.
rozwiń zwiń