X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Negocjacje ws. budżetu UE. Bogdan Pęk: wolność i suwerenność są bezcenne

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 10:06
- Jeżeli zgodzimy się, że nasza konstytucja jest poniżej jakichś urzędniczych rozporządzeń wytwarzanych w UE, to oznacza, że nasza realna suwerenność stanie się fikcją - stwierdził w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator i europoseł.
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: Beata Zawrzel/East News

- Pytanie, ile kosztuje wolność, ile kosztuje suwerenność; wszyscy wiedzą, że jest bezcenna - powiedział Pęk. Podkreślił, że "narody, które tę suwerenność i wolność utraciły, stały się narodami podległymi, niewolniczymi albo quasiniewolniczymi". - To Polska jest dzisiaj obszarem demokracji, a nie Unia Europejska - zaznaczył.

morawiecki premier en 1200.jpg
Premier: weto jest potrzebne jako sprzeciw wobec mechanizmów arbitralnego zabierania pieniędzyGość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że "to, co się dzieje na styku Polska - UE, w ogóle mechanizmy, które zaczynają dominować wewnątrz UE, to jest de facto wypowiedzenie wojny niepodległym państwom". Dodał, że jest to "wojna na razie bezkrwawa, ale wojna bezwzględna na wszystkich możliwych frontach poza frontem militarnym".


Posłuchaj
19:28 _PR24_AAC 2020_12_07-09-40-25.mp3 Bogdan Pęk o budżecie UE (Temat Dnia/Gość PR24)

 

- Niemcy doszli do wniosku, przy wsparciu Francji i Holandii, że trzeba przyspieszyć budowę państwa europejskiego (...) które byłoby cesarstwem niemieckim, bo to Niemcy mieliby we wszystkich obszarach dominujący, decydujący głos - stwierdził Pęk.

Podkreślił, że "nie ma najmniejszej wątpliwości, każdy człowiek, który potrafi racjonalnie myśleć i wyciągać wnioski (...) musi widzieć, że Niemcy zdołały tak rozegrać sprawę w UE przy pomocy swojej dominującej pozycji w instytucjach europejskich, ale także przy pomocy wprowadzenia euro, że ograbiły de facto całą Europę, a zwłaszcza tę całą strefę euro".

Czytaj również:

Wypowiedział się także na temat Donalda Tuska. - To jest człowiek, który swoje credo polityczne sam określił, twierdząc publicznie, że polskość to nienormalność. To jest człowiek, który twierdził, że w jego domu się mówi po niemiecku. To jest człowiek, który był przez dwie kadencje premierem Polski, realizującym niemiecką politykę - mówił w Polskim Radiu 24.

- On uciekł z Polski wtedy, gdy jego dwukadencyjne rządy doprowadziły do wielkiego kryzysu, do podwojenia zadłużenia, do zapaści gospodarczej i społecznej na każdym praktycznie obszarze. Uciekł do UE na dużo lepsze pieniądze - skomentował Pęk.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Bogdan Pęk
Data emisji: 07.12.2020
Godzina emisji: 9.33

itom/pr24

Czytaj także

"Jesteśmy gotowi na różne scenariusze". Minister rolnictwa o negocjacjach ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 08:05
- Przygotowujemy wszystko tak, by nowa perspektywa finansowa UE przyniosła małym i średnim rolnikom wiele korzyści - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To będzie prawdziwy dramat". Tusk straszy wyjściem Polski z UE

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 09:23
- Jesteśmy w punkcie dramatycznie niebezpiecznym dla Polski - ocenił w rozmowie z "Newsweekiem" b. premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. - Nie chcę, żeby Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Unii, ale to my musimy go zastopować - dodał.
rozwiń zwiń