X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dokumenty o nim były w archiwach, ale były 'zabetonowane'". Dorota Kania o sędzi Józefie Iwulskim

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 14:00
 - W 1989 r. Niemcy odsunęli od orzekania sędziów poprzedniego okresu i zastosowali opcję zero. My tego nie zrobiliśmy i mamy tego konsekwencje - tak o sprawie sędziego Józefa Iwulskiego mówił red. Dorota Kania.
Józef Iwulski
Józef IwulskiFoto: PAP/ARCH Rafał Guz

Prokuratorzy IPN wszczęli śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności działaczy demokratycznej opozycji w PRL, które dotyczy sędziego Józefa Iwulskiego.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, Józef Iwulski, jako ówczesny sędzia Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego, zasiadał w składzie sędziowskim, który w październiku 1982 roku bezprawnie skazał robotnika z Oświęcimia Leszka W. na trzy lata pozbawienia wolności za wykonanie i rozpowszechnianie ulotek przedstawiających kontury Polski okolone kolczastym drutem.


pap_iwulski 1200.jpg
Nowe informacje ws. sędziego Józefa Iwulskiego. Chodzi o pracę jego żony w SB

"Zabetonowane dokumenty"

O tym dlaczego dopiero po 30 latach kariery sędziego, prokuratorzy stawiają mu "twarde" zarzuty, mówiła red. Dorota Kania, naczelna Telewizji Republika i publicystka "Gazety Polskiej".

- Po raz kolejny kłania się celowe zaniechanie w sprawie sędziego Józefa Iwulskiego bo dokumenty dotyczące jego osoby, były w archiwach, ale były, jak to się mówi naszym językiem, zabetonowane i nie było do nich dostępu. Z tego właśnie powodu sędzia Józef Iwulski mógł awansować, aż do Sądu Najwyższego - powiedziała red. Dorota Kania.

Jak dodała, IPN prowadził śledztwa w sprawie sędziów stanu wojennego, wiele spraw trafiło na wokandę, ale nie doszło do skazania. - Czas ucieka, mówimy o sprawiedliwości na tamtym świecie, owszem ona jest, ale sprawcy żyją z wysokimi emeryturami tu i teraz, bez rozliczenia tego co zrobili - dodała red. naczelna Telewizji Republika.


Posłuchaj
10:41 _PR24_AAC 2020_12_05-13-19-26.mp3 Red. D. Kania o sędzim J. Iwulskim ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: red. Dorota Kania (Telewizja Republika, "Gazeta Polska")

Data emisji: 05.12.2020

Godzina: 13.19

Czytaj także

"Mogli bezpośrednio przyczynić się do śmierci ks. Blachnickiego". Derewenda o Gontarczykach

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 12:00
- Czekamy na wyniki ekshumacji szczątków ks. Franciszka Blachnickiego bo być może został on otruty w 1987 r. - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Derewenda, dyrektor Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinien stracić swoje stanowisko". Iwona Arent o przeszłości sędziego SN Józefa I.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:00
- Najwyższy czas by ludzie związani z aparatem bezpieczeństwa PRL, odpowiedzieli za swoje czyny przeciwko Polsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Iwona Arent. Gościem audycji był też Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń