X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wiedza będzie gasić wszelkie obawy". Rzecznik GIS o szczepionce na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:00
- Nikt nie przeskoczył żadnej fazy badań, pewne części administracyjne zostały skrócone, natomiast wszystkie fazy badań zostały przeprowadzone - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, komentując proces powstawania szczepionki na COVID-19.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sam Wordley/ Shutterstock

Przedstawiciele rządu poinformowali w środę, że być może już w lutym rozpoczną się w Polsce szczepienia przeciwko koronawirusowi. Będą darmowe i dobrowolne, w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną między innymi medycy, mundurowi i seniorzy. Później każda osoba ma mieć możliwość zaszczepienia się.

niedzielski 1200 free.jpg
Ankieta kwalifikująca na szczepienia przeciw COVID-19. Minister zdrowia podał szczegóły

Podczas rozmowy gość audycji odniósł się do obaw części społeczeństwa związanych ze szczepionkami. - Wraz z napływaniem rzetelnych, konkretnych informacji o tym szczepieniu - akcja informacyjna zgodnie z informacjami rządu ma się rozpocząć od 15 grudnia - wiedza będzie gasić wszelkie obawy - powiedział. - W Polsce ruch antyszczepionkowy nabrał sił - dodał. 


Posłuchaj
20:56 _PR24_AAC 2020_12_04-15-08-07_for_media.mp3 Jan Bondar: internet będzie polem walki o umysły, serca, zdrowie i życie ludzi, żeby skorzystali z tych szczepień ("Temat dnia/Gość PR24")

- Wielu ekspertów zwraca uwagę, że taka kwestia jak rozluźnienie więzi społecznych, zanik rodzin wielopokoleniowych spowodował, ze ludzie zapomnieli o chorobach zakaźnych. Kiedyś dziadkowie opowiadali o tych chorobach i wówczas nie było dylematu - szczepić czy nie szczepić - bo pamiętano ofiary - zauważył, wskazując na jeden ze źródeł sceptycyzmu wobec szczepień. - Szczepienia są dobrodziejstwem i nikt tego nie kwestionował - dodał. 

Gość odniósł się także do globalnego wzrostu ruchów antyszczepionkowych. - Ruchy antyszczepionkowe się rozrosły, głównie w internecie. Internet będzie polem walki o umysły, serca, zdrowie i życie ludzi, żeby skorzystali z tych szczepień - powiedział. 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka 
Gość: Jan Bondar (rzecznik GIS)
Data emisji: 04.12.2020
Godzina emisji: 15.09


kb/PR24

Czytaj także

"Będziemy musieli wybrać między szczepionką a chorobą". Prof. Gut o pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 15:59
Wirusolog profesor Włodzimierz Gut jest zdania, że Polacy osiągną odporność zbiorową, jeśli 90 procent mieszkańców będzie zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Profesor powiedział Polskiemu Radiu, że przy takim wskaźniku szczepień, nawet jeśli pojawi się osoba zakażona, to "nie ma ona kogo zarazić", więc łańcuch infekcji zostaje przerwany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przedstawi dziś szczegółowe kryteria naboru do zespołów szczepieniowych

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 01:55
O godzinie 9.30 rząd przedstawi w piątek informacje o tym, które placówki medyczne będą mogły szczepić Polaków przeciwko koronawirusowi. - Poinformujemy o szczegółowych warunkach, jakie te podmioty będą musiały spełnić - powiedział Polskiemu Radiu szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył nabór do Narodowego Programu Szczepień. Nisztor: musimy podjąć ryzyko i się zaszczepić

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 12:00
- Wątpliwości będą się pojawiać i będą narastać, im bliżej będzie moment szczepień. Najbardziej niepokoi mnie to, że to woda na młyn dla antyszczepionkowców, którzy od lat powtarzają, że szczepionki prowadzą do śmierci - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Piotr Cywiński ("Sieci") oraz Dawid Wildstein (TVP).
rozwiń zwiń