X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rosja nie jest wiarygodnym partnerem do pokojowej, normalnej współpracy". Jan Parys o raporcie NATO

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 15:29
- Europa jest podzielona w sprawie stosunków z Rosją i w sprawie oceny zagrożenia ze strony rosyjskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jan Parys, były minister obrony narodowej. 
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

Opublikowano przygotowany dla sekretarza generalnego NATO raport, który ma za zadanie pomóc w adaptacji Sojuszu do nowych wyzwań i wzmocnieniu politycznego wymiaru NATO. Analiza zawiera 138 rekomendacji, jak przekształcać NATO do roku 2030. Wskazuje na potrzebę opracowania nowej koncepcji strategicznej. Jako główne źródło zagrożenia dla obszaru transatlantyckiego uznaje Rosję. 

nato siedziba bruksela free shutter 1200.jpg
Opublikowano raport jak wzmocnić NATO. Anna Fotyga: Rosja głównym zagrożeniem

- Sojusz Północnoatlantycki istnieje niezależnie od tego, czy jest pandemia, czy są kryzysy gospodarcze i ocenia sytuację w perspektywie długoterminowej - zauważył gość audycji. - Ocena jest jednoznaczna - Rosja nie jest wiarygodnym partnerem do pokojowej, normalnej współpracy. Rosja prowadzi zbrojenia, które łamią porozumienia o kontroli zbrojeń, o ograniczeniu zbrojeń. Prowadzi politykę agresywną - wskazał.  


Posłuchaj
20:45 _PR24_AAC 2020_12_03-14-07-55_for_media.mp3 Jan Parys: Rosja nie jest wiarygodnym partnerem do pokojowej, normalnej współpracy (Temat dnia/Gość PR24)

Ekspert zwrócił uwagę na podział, który istnieje wewnątrz NATO w ocenie działań rosyjskich. - Prezydent Obama, po agresji rosyjskiej na Ukrainę, wycofał się z resetu, czyli odwilży, jaka panowała w relacjach rosyjsko-amerykańskich, dlatego, że ocenił politykę Rosji jako agresywną i niebezpieczną. Moim zdaniem dyplomaci niemieccy nie chcą się z tym pogodzić i dalej próbują traktować Rosję jako wiarygodnego partnera politycznego, gospodarczego. To jest źródło nieporozumień miedzy Stanami Zjednoczonymi a Niemcami - ocenił Parys.  

- Obie partie w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych podjęły deklarację o tym, że Trójmorze należy wspierać i że zagrożenie ze strony rosyjskiej jest realne, no i że Trójmorze jest podstawą do obrony flanki wschodniej - powiedział, zwracając uwagę na ponadpartyjną zgodę w USA co do zagrożenia ze strony Rosji. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Jan Parys (były minister obrony narodowej)
Data emisji: 03.12.2020
Godzina emisji: 14.09


kb/PR24

Czytaj także

Spotkanie szefów MSZ państw NATO. Tematem m.in. wzrost potęgi Chin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 05:54
Relacje z krajami partnerskimi na świecie, w tym z Gruzją i Ukrainą będą tematem drugiego dnia wirtualnego spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO. Szefowie dyplomacji będą także rozmawiać o ekspansji Chin na świecie. Polskę ma reprezentować minister Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głównym zagrożeniem Rosja". Fotyga o potrzebie stworzenia nowej koncepcji strategicznej NATO

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 09:57
- NATO musi wypracować nową koncepcję strategiczną w odpowiedzi na nowe wyzwania. Głównym zagrożeniem dla obszaru euroatlantyckiego jest Rosja - to jedno z założeń raportu opracowanego dla NATO przez grupę ekspertów. Mówi o nim PAP europarlamentarzystka Anna Fotyga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie ws. konfliktu w Afganistanie. Przybliża do końca wojny domowej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 22:00
Szef NATO ocenia, że droga do pokoju w Afganistanie jest długa, ale wstępne porozumienie to pierwszy krok. Dokument podpisany w Afganistanie między władzami a talibami ma ogólną formę, ale pozwala formalnie rozpocząć negocjacje na temat zakończenia wojny domowej w tym kraju.
rozwiń zwiń