X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Pietrzak: Polska i Węgry wytyczają ścieżkę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 14:27
- Przyjdzie okres opamiętania pośród takich państw, jak chociażby Portugalia, Hiszpania, Grecja czy Irlandia, które też będą dotknięte rządami monopartii niemieckiej w Brukseli. Wydaje mi się, że wszyscy po kolei będą mieli tego dosyć. Polacy i Węgrzy wytyczają ścieżkę dla całej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 komentator, publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Audio
  • Jan Pietrzak o negocjacjach ws. budżetu UE i mechanizmu warunkowości ("Temat dnia / Gość PR24")
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK
ziobro 1200.jpg
Ziobro: w sprawie zasady warunkowości stanowisko moje i premiera jest zbieżne

W Unii Europejskiej trwają negocjacje dotyczące wieloletniego budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027. Polska i Węgry zagroziły zawetowaniem budżetu, jeśli zostanie uchwalone rozporządzenie dotyczące powiązania wypłaty środków unijnych z tzw. zasadą praworządności. Przewodnicząca Komisji Europejskiej sugeruje zaskarżenie rozporządzenia do Trybunału Sprawiedliwości UE, a premier Mateusz Morawiecki spotyka się z premierem Węgier Viktorem Orbanem, by rozmawiać o unijnych negocjacjach. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Jan Pietrzak.

"Argumenty są za Polską"

Gość PR24 podkreślił, że próba uzależnienia budżetu UE od tzw. zasady praworządności wynika z tego, że zachodnie państwa Unii Europejskiej chcą Polskę upokorzyć i zepchnąć ją z tej ścieżki, na której Polska obecnie się znajduje - dobrego radzenia sobie z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią. Jak podkreślił - naszym zachodnim sąsiadom "bardzo nie na rękę jest Polska rozwijająca się".

- Argumenty są za Polską, bo myśmy wstępowali do Unii bardzo określonych wartości i tego się trzymamy. O dziwo traktaty są teraz po naszej stronie, a Bruksela, która reprezentuje różnych naszych przeciwników bardziej niż nas, musi te traktaty łamać, żeby Polsce dokuczać - mówił Jan Pietrzak.

Czytaj również:

unia europejska free 1200
Sakiewicz: na związane z budżetem ryzyko nie mogą sobie pozwolić kraje południa Europy

"Przyjdzie okres opamiętania"

Zdaniem Jana Pietrzaka dowodem na to, że za zachodnią granicą Polski panuje wyraźna niechęć do Polaków, jest fakt, że "niemiecka prasa w ostatnich paru latach atakuje Polskę nieustannie". - Nie ma ani jednego pozytywnego głosu na tematy polskie. Atak, atak, atak i dokuczanie nam - mówił.

Dodał, że ta działalność Niemiec w Unii Europejskiej doprowadzi do zniechęcenia także innych krajów Wspólnoty. - Wydaje mi się, że przyjdzie okres opamiętania pośród takich państw, jak chociażby Portugalia, Hiszpania, Grecja czy Irlandia, które też będą dotknięte rządami monopartii niemieckiej w Brukseli. Wydaje mi się, że wszyscy po kolei będą mieli tego dosyć. Tak że Polacy i Węgrzy wytyczają ścieżkę dla całej Europy - podkreślił Jan Pietrzak.

Posłuchaj
22:48 PR24_MPLS 2020_11_26-13-35-44_Jan_Pietrzak.mp3 Jan Pietrzak o negocjacjach ws. budżetu UE i mechanizmu warunkowości ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Pietrzak (komentator, publicysta, satyryk)
Data emisji: 26.11.2020
Godzina emisji: 13.35

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska musi dbać o podmiotowość w Unii, czasami trzeba grać twardo". Paweł Kukiz o sporze wokół budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:56
- My jesteśmy potrzebni Unii, a Unia nam. Ale żeby być podmiotem, trzeba o tę podmiotowość dbać. Czasami trzeba grać twardo. Jestem przekonany, że budżet zostanie uchwalony, ale nie na warunkach Niemiec i Francji. Brakuje jasnego określenia, czym jest praworządność - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider formacji Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzi o to, by nękać Polskę". Prof. Legutko o łączeniu praworządności z budżetem UE

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 20:20
- To jeden z rozdziałów przykrej opowieści, która toczy się od paru lat. To próba wywrócenia polskiego rządu - mówił w Polskim Radiu 24 o mechanizmie łączenia praworządności z budżetem unijnym prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
rozwiń zwiń