X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Ordo Iuris o Strajku Kobiet: trzeba powstrzymywać nawoływania do nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 17:00
- Przez lata mieliśmy do czynienia z ogromną pobłażliwością wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania wobec aktów agresji skierowanych przeciwko chrześcijanom. Ostatnie miesiące pokazały, że ta pobłażliwość doprowadziła do jej eskalacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Audio
  • Prezes Ordo Iuris o działaniach Strajku Kobiet (Temat dnia/Gość PR24)
WARSZAWA KONFERENCJA OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU KOBIET
WARSZAWA KONFERENCJA OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU KOBIETFoto: PAP/Radek Pietruszka

Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Strajk Kobiet.

- Skierowaliśmy do warszawskiej prokuratury informację o podejrzeniu graniczącym z pewnością, popełniania czynu zabronionego, przestępstwa nawoływania do nienawiści przez administratorów profilu Strajku Kobiet warszawskich, którzy zamieścili na swoim profilu grafikę płonącego kościoła otoczonego logotypami Strajku Kobiet, czerwonymi piorunami. Jednoznacznie tego typu grafikę należy odczytywać jako nawoływanie do eskalacji przemocy, aktów wandalizmu, które miały miejsce w ostatnich tygodniach - ocenił prezes Ordo Iuris.

protest strajk kobiety 1200 free
"Jesteście psami". Część dziennikarzy ponownie niewpuszczona na konferencję Strajku Kobiet

- Prawo karne działa z urzędu, nasze zawiadomienie pomaga we wszczęciu takiego postępowania - przekonywał gość Antoniego Trzmiela. 

Widzimy zmianę

Jak podkreślił mecenas Kwaśniewski, w związku z wandalizmem w ostatnich tygodniach skierowanym wobec świątyń katolickich, prokuratura natychmiast podjęła odpowiednie kroki. 

- Obserwujemy zmiany w nastawieniu sądów w tej sprawie. To reakcja prokuratury i sądu doprowadziła do tego, że toczą się postępowania karne, pojawiają się akty oskarżenia, chociażby w sprawie Adama Nergala, dotyczące znieważania obrazów postaci objętych kultem religijnym - zaznaczył.

- Nawoływanie do nienawiści wobec całej grupy wyznaniowej to działanie bardzo niebezpieczne społecznie. Trzeba tego typu akty powstrzymywać - podsumował Jerzy Kwaśniewski. 


Posłuchaj
23:38 PR24_MPLS 2020_11_24-14-33-33.mp3 Prezes Ordo Iuris o działaniach Strajku Kobiet [24.11.20] ("Temat dnia/Gość PR 24")

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Jerzy Kwaśniewski (prezes Ordo Iuris)

Data emisji: 24.11.2020

Godz. emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

Radosław Molenda: atak na świętego Jana Pawła II to atak na nas samych

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:05
- Tu chodzi o to, żeby nie było żadnych autorytetów, żeby wszystko było wolno, by każdy postępował według tego, co mu akurat się wydaje - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor Radosław Molenda, z portalu Idziemy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Duda o Strajku Kobiet: część uczestników protestów chce zniszczyć wszelkie wartości, zachowują się jak bandyterka

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:30
- Jeśli ktoś próbuje porównywać protesty organizowane przez Strajk Kobiet do Solidarności '80, to nie ma w tym żadnego porównania. Ona tworzyła się pod krzyżem, a część protestujących zachowuje się jak zwykła bandyterka, atakując kościoły, ubliżając księżom – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.
rozwiń zwiń