X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Próba rozstrzygnięć siłowych". Bogdan Pęk o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 11:31
- Niedawno odbyły się wybory parlamentarne i prezydenckie. Obecna scena polityczna pozostała w tej samej formie, rządzi na niej prawica i konserwatywny prezydent. Skoro wybory nie pozwoliły na zmiany polityczne i systemowe, na odsunięcie od władzy obecnej ekipy, próbuje się stosować niezgodne z prawem działania - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 23.11.2020 Bogdan Pęk (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet podczas protestu w ramach Łańcucha Solidarności w Elblągu, 05.11.2020.
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet podczas protestu w ramach "Łańcucha Solidarności" w Elblągu, 05.11.2020. Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

W czwartek i piątek na kilku profilach społecznościowych różne osoby zaczęły zamieszczać zdjęcia i personalia policjantów, którzy podczas środowej manifestacji Strajku Kobiet mieli podejmować interwencję wobec protestujących.

strajk kobiet pap 1200.jpg
"Brakuje jakichkolwiek argumentów". Klepacka o Strajku Kobiet

Bogdan Pęk komentował wydarzenia podczas demonstracji Strajku Kobiet, podczas których doszło do starć z policją. - Protestujący w ramach Strajku Kobiet idą dalej, szukają zwarcia, by - łamiąc zasady obowiązującego w Polsce prawa - pokazać, że policja państwowa na polecenie władzy narusza wolności obywatelskie, stosuje jakieś agresywne elementy działania, narusza demokrację i mamy właściwe taki sam reżim jak np. na Białorusi - zwracał uwagę.

"Narastająca anarchia i destabilizacja"

- Mieliśmy do czynienia z pseudomęczeństwem marszałka Włodzimierza Czarzastego, który przebijał się na siłę przez kordon policji, nie posiadając legitymacji poselskiej, popchnął policjanta, który doznał poważnej kontuzji. Poseł Joanna Scheuring-Wielgus posunęła się jeszcze dalej, podając do publicznej wiadomości personalia jednego z policjantów, co jest ewidentnym przestępstwem. Jeżeli zgodzimy się na to, że takie ataki pozostają bezkarne, będziemy skazani na narastającą anarchię i destabilizację, która może doprowadzić nawet do wojny domowej - ocenił były senator.

Posłuchaj
16:29 _PR24_AAC 2020_11_23-09-41-52.mp3 23.11.2020 Bogdan Pęk (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji podkreślał, że państwo polskie, realizując politykę bezpieczeństwa publicznego i porządku prawnego, musi reagować adekwatnie do sytuacji. - Nie można poddawać się nadmiernej presji i prowokacjom, ale jednocześnie należy wyeliminować takie działania, jak poseł Joanny Scheuring-Wielgus, która za podanie do publicznej wiadomości personaliów policjanta powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej - zaznaczył.

"Radykalna, lewacka akcja"

Bogdan Pęk dodał, że nazwa "Strajk Kobiet" jest karykaturalna, ponieważ działania protestujących nie mają nic wspólnego z większością kobiet w Polsce. - To radykalna, lewacka akcja. (…) Za wzywanie do nielegalnych demonstracji i do obalenia demokratycznie wybranej władzy, do użycia siły wobec interweniujących zgodnie z prawem funkcjonariuszy Marta Lempart powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej - powtórzył gość audycji.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk

Data emisji: 23.11.2020

Godzina emisji: 9.33

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Napis "Aborcja jest OK" na pomniku smoleńskim. Macierewicz: celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 14:01
- Niestety to proces, który trwa od dłuższego czasu. Zaczęło się od ataku na figurę Chrystusa Króla, następnie doszło do dewastacji pomnika Anny Walentynowicz. (…) Muszą przeciwstawić się temu odpowiednie służby. Najważniejsza jest jednak reakcja społeczna i pokazanie, że nie ma na to zgody - powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Następują zmiany pokoleniowe". Prof. Kleiber o protestach ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:33
- Protest młodego pokolenia jest momentalnie wykorzystywany politycznie do różnych spraw - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber w odniesieniu do protestów Strajku Kobiet.
rozwiń zwiń