X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To są ogromne wyzwania". Dr. Bartoszewicz o gospodarce w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 19:20
- Są sektory, które będą wychodziły ze stanu załamania przez lata, na przykład sektor transportu lotniczego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH. 
Audio
  • Dr Artur Bartoszewicz o gospodarce w trakcie pandemii (Temat Dnia/Gość PR24)
Nieczynna restauracjazdjęcie ilustracyjne
Nieczynna restauracja/zdjęcie ilustracyjneFoto: Ralf Liebhold/shutterstock

Przypomniał, że "2020 rok był pierwszym, w którym planowaliśmy zrównoważony budżet". - Historycznie to się nigdy nie udawało - powiedział. Dodał, że "ostatnie lata pozwoliły na dynamiczne zmniejszanie deficytu budżetowego". - Nie kopiemy bogactw spod ziemi, w związku z czym, niestety trzeba się zadłużać - stwierdził.

shutterstock gdańsk maseczki free restauracja pandemia covid-19 1200.jpg
Gowin: będą rozwiązania, które pozwolą zagrożonym branżom przetrwać najtrudniejszy okres

- Słyszymy z ust przedstawicieli rządu, że zamrażają gospodarkę w jakimś obszarze i że przedsiębiorcy nie pozostaną bez pomocy - powiedział Bartoszewicz. - Tylko problem polega na tym, że przedsiębiorstwo nie ma problemów tylko wtedy, kiedy jest ten okres zamrożenia, ale również wychodzenie z tego stanu będzie ogromnym wyzwaniem - podkreślił.


Posłuchaj
25:37 _PR24_AAC 2020_11_22-18-32-52.mp3 Dr Artur Bartoszewicz o gospodarce w trakcie pandemii (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Zdaniem Bartoszewicza "możemy się spodziewać zamrożeń gospodarczych w danych sektorach jeszcze przez najbliższe dwa lata". Wskazał, że "historycznie wszystkie pandemie wskazywały mniej więcej na taki okres".

Gość Polskiego Radia podkreślił, że "są sektory, które będą wychodziły ze stanu załamania przez lata, na przykład sektor transportu lotniczego". - To są ogromne wyzwania - dodał.

- Jest ogólna statystyka, która mówi o tym, że bezrobocie nie wzrosło, ale to nie znaczy, że dochodość gospodarstw domowych nie spadła, dlatego że ludzie poza główną pracą często utrzymywali dodatkowe źródła dochodu, a jeżeli w gospodarce robi się większa niepewność i brak możliwości działania, to te dorywcze prace przestają mieć możliwość dawania dochodów - mówił ekspert.

Czytaj także:

Jako przykład podał działalność restauracji. - To są tysiące ludzi, którzy pracowali (...) często dorywczo i w okresach sezonowych i to był dodatkowe dochody. Tego dzisiaj nie ma - powiedział gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzący: Mateusz Drozda
Gość: dr Artur Bartoszewicz (SGH)
Data emisji: 22.11.2020
Godzina emisji: 18.33

itom/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: ważna jest precyzyjna pomoc firmom dziś, ale trzeba już pracować nad wieloletnim planem wychodzenia z kryzysu po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 11:00
Niezbędny jest plan obostrzeń w gospodarce, ale też odmrażania jej i wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i to w perspektywie kilkuletniej. Wypracowanie go razem z przedstawicielami pracodawców i pracowników to bez wątpienia najlepsza droga – mówili goście "Rządów Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej oraz dr Marek Rozkrut z firmy doradczej EY. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Online i mobilnie. W czasach pandemii e-bankowość coraz popularniejsza

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 15:52
Ponad połowa Polaków częściej niż przed pandemią korzysta z bankowości online lub mobilnej, a niemal co czwarty rozważa zmianę swojego banku na w pełni cyfrowy - wynika z badania "Banking Evolution Study".
rozwiń zwiń