X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Inwigilacja, ale i oswajanie". Ekspert Collegium Civitas o certyfikacji imamów we Francji

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 12:30
- Centra szkoleń imamów to bardzo dobry kierunek, który uniemożliwi docieranie tych radykalnych poglądów do Europy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas. 
Audio
  • Dr M. El Ghamari o certyfikacji imamów we Francji ("Gość PR24")
Magdalena El Ghamari
Magdalena El GhamariFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Francja stworzy system szkolenia imamów, by odciąć francuskich muzułmanów od wpływu imamów szkolonych za granicą. Prezydent Francji spotkał się z przedstawicielami wspólnoty muzułmańskiej, aby rozpocząć prace w tym celu. Pałac Elizejski zlecił Radzie przygotowanie kodeksu etyki imamów, podobnego do tych, które obowiązują lekarzy czy adwokatów.

Ma to być pierwszy krok w utworzeniu instytucji odpowiedzialnej za kształcenie imamów we Francji. Muzułmańscy duchowni otrzymają oficjalną licencję na nauczanie w meczetach, która będzie mogła zostać cofnięta w przypadku głoszenia przez nich antyrepublikańskich haseł.


shutterstock_1825980203.jpg
Prawo antyislamskie. Prof. Michalski: Francja zyskuje wiele środków nacisku

"Inwigilacja, ale i oswajanie"

- Pytanie dlaczego tak późno. Francja już w 2012 r. mówiła iż będzie chciała coś takiego zrobić, ale ostatnio sprawy przyśpieszyły bo już takie centra kształcenia imamów powstały w Niemczech. Doświadczenia stamtąd płynące pokazują, że będzie można kontrolować to co dzieje się w tych ośrodkach - powiedziała ekspert.

Dr Magdalena El Ghamari podkreśliła, że Francja z uwagi na swoją historię, podjęła próbę, zarówno z jednej strony inwigilacji, ale i oswajania by nie narazić się wyborcom. - Trzeba pamiętać, że słowa prezydenta Francji, muszą być balansowane. To próba łączenia dwóch biegunów. Kwestia certyfikacji imamów powoduje też to, że łagodzone są nastroje społeczne - zaznaczyła gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
23:59 PR24_MPLS 2020_11_22-11-33-29.mp3 Dr M. El Ghamari o certyfikacji imamów we Francji ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: dr Magdalena El Ghamari (Collegium Civitas)

Data emisji: 22.11.2020

Godzina: 11.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wobec terrorystów trzeba zachowywać się ostro". Płociński o sytuacji we Francji

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 19:05
- Uważam, że zachowanie Emmanuela Macrona jest słuszne. W takich przypadkach trzeba zachowywać się ostro wobec terrorystów - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był także publicysta Miłosz Lodowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja poradzi sobie ze zradykalizowanymi islamistami? Talaga: ocalenie spójności państwa wymaga zdecydowanych ruchów

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 15:28
- Jeżeli ośrodki radykalnych muzułmanów nie zostaną wyniszczone, będą odpowiadały zabójstwami i przelaną krwią - powiedział Andrzej Talaga, publicysta z Warsaw Enterprise Institute, który odniósł się do sytuacji we Francji po niedawnych atakach o charakterze terrorystycznym.
rozwiń zwiń