X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mapa drogowa, dobra dla społeczeństwa i biznesu". Ekspert Collegium Humanum o strategii rządu na walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 11:00
- Dobry ruch z punktu widzenia komunikacyjnego oraz możliwości przygotowania się na różne warianty - tak o strategii rządu na walkę z pandemią, mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, dyrektor Instytutu Badawczego Analiz Regionalnych Collegium Humanum.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/@PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział "100 dni solidarności w walce z COVID-19". Rządowy plan zawiera trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów epidemicznych. To trzy warianty obostrzeń, po które rząd będzie sięgał w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

- To dobra wiadomość pod kątem komunikacyjnym bo sytuacja związana z pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, poza irytacją i nerwami, wyzwala w społeczeństwie niepewność. Ta swoista mapa drogowa, jest więc dobra i dla społeczeństwa i dla gospodarki oraz biznesu, któremu najbardziej doskwiera nieprzewidywalność - powiedział ekspert.

"Dobry ruch rządu"

basen siłownia  1200 f.jpg
"Etap odpowiedzialności": wiemy, które branże nadal pozostaną zamknięte

Pierwszy projekt nazywano "etapem odpowiedzialności". Będzie on obowiązywał do 27 grudnia. Drugi projekt to "etap stabilizacji", który zakłada powrót do podziału Polski na trzy nowe strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Będzie można go wprowadzić najwcześniej 28 grudnia, ale będzie to zależało od rozwoju epidemii. Rządowy plan zakłada również trzeci projekt czyli kwarantannę narodową, która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie radykalnie ograniczyć transmisję wirusa.

- Otwarcie części gałęzi usług, prawdopodobnie znowu przyniesie wzrost zachorowań, stąd informacja o tym, że możliwa jest też nadal narodowa kwarantanna po Nowym Roku. To jasny sygnał, rząd daje do zrozumienia iż nie musi być coraz lepiej, a wręcz przeciwnie. To z punktu widzenia komunikacyjnego dobry ruch rządu - podkreślił dr Bartłomiej Machnik.

Rząd rozpoczął konsultacje planu. Uwagi można zgłaszać na adres konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl. Konsultacje pierwszego rozporządzenia, dotyczącego etapu odpowiedzialności, trwają do poniedziałku (23 listopada) do 20.00. Uwagi do pozostałych dwóch projektów można zgłaszać do 27 listopada.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
21:01 PR24_MPLS 2020_11_22-10-06-47.mp3 Dr B. Machnik o strategii rządu na walkę z pandemią ("Temat dnia/Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: dr Bartłomiej Machnik (dyrektor Instytutu Badawczego Analiz Regionalnych Collegium Humanum)

Data emisji: 22.11.2020

Godzina: 10.06

Czytaj także

"Będą działać w najwyższym reżimie sanitarnym". Premier zapowiedział otwarcie placówek handlowych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 11:43
Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej szef rządu poinformował o nowych zasadach bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządowa strategia walki z pandemią. "Popieramy otwarcie galerii handlowych, ale pod pewnymi warunkami"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 09:56
- Funkcjonowanie galerii handlowych powinno być zgodne z ustawą o ograniczeniu handlu. Nie zgadzamy się na to, by odbierać pracownikom wolne niedziele - powiedział w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu.
rozwiń zwiń