X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Krysiak o rządowej strategii walki z pandemią: wyważone podejście, rozluźnienia idące w rozsądnym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 12:24
- To utrzymanie równowagi między kontrolowaniem procesu zakażeń i mocą przerobową szpitali a potencjałem ekonomicznym. Działanie reprezentowane przez premiera ma się również przyczynić do maksymalizacji korzyści w trudnej sytuacji - tak o zapowiedzianych działaniach rządu na najbliższe tygodnie powiedział prof. Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej.
Prof. Zbigniew Krysiak
Prof. Zbigniew Krysiak Foto: PR24/TB

Od 28 listopada sklepy i usługi w galeriach handlowych zostaną otwarte. Wszystkie placówki handlowe będą działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Od dyscypliny i przestrzegania w nich restrykcji zależy, czy pozostaną otwarte.

shutterstock_107374190 galeria handlowa zakupy 1200.jpg
"Będą działać w najwyższym reżimie sanitarnym". Premier zapowiedział otwarcie placówek handlowych

Spojrzenie z perspektywy ekonomicznej, ale również zdrowotnej

Między innymi takie informacje podał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano plan działania w walce z pandemią koronawirusa na najbliższe tygodnie. W opinii prof. Zbigniewa Krysiaka, jest to "wyważone podejście".

Posłuchaj
10:34 PR24_MPLS 2020_11_21-11-33-22.mp3 Prof. Zbigniew Krysiak o nowym programie walki ze skutkami pandemii oraz działaniach rządu dotyczących ratowania gospodarki ("Temat dnia/Gość PR24")

- Są to rozluźnienia idące w rozsądnym kierunku jeśli chodzi o perspektywę ekonomiczną. To utrzymanie pewnej równowagi między kontrolowaniem procesu zakażeń i mocą przerobową szpitali a potencjałem ekonomicznym. Działanie reprezentowane przez premiera Morawieckiego ma się też przyczynić do maksymalizacji korzyści w trudnej sytuacji - wskazał ekonomista.

ferie covid 1200 shutterstock.jpg
Ferie zimowe 2021. Zobacz, jak będzie wyglądała przerwa od szkoły w czasie pandemii

Zastosowane narzędzia zdają egzamin

Rozmówca Błażeja Prośniewskiego zwrócił uwagę, że dotychczasowe działania rządu i zapewnienie wsparcia dla przedsiębiorców spowodowały, że mamy do czynienia jedynie z niewielkim wzrostem bezrobocia, co oznacza, że udało się utrzymać dużą część miejsc pracy.

CZYTAJ TAKŻE:

- Ponadto obserwowany jest również wzrost płac na poziomie 5 proc. rok do roku. Natomiast deficyt budżetu państwa wynosi ok. 12 mld zł, co oznacza, że obrót gospodarczy w oparciu o zrównoważone narzędzia wprowadzane przez rząd, jest utrzymywany - dodał prof. Krysiak.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Błażej Prośniewski
Gość: prof. Zbigniew Krysiak, Szkoła Główna Handlowa
Data emisji: 21.11.2020
Godzina emisji: 11.34

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Rządowa strategia walki z pandemią. Publicysta: idziemy trzecią drogą, by uniknąć lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 20:18
- Wszystkie siły rzucone są po to, żeby wybrać trzecią drogę w konwencji światowych rozwiązań. Jedni mówią o lockdownie - Czechy dzisiaj się zamknęły (...), są inne scenariusze, takie jak w Szwecji (...). A więc idziemy tą trzecią drogą - pomiędzy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Jakub Maciejewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: szczepionka na koronawirusa będzie dostępna dla chętnych

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 19:03
- Chcemy, żeby możliwe wszyscy w jak najkrótszym czasie mogli się zaszczepić - powiedział premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do doniesień o 90-procentowej skuteczności szczepionki na COVID-19, nad którą pracują firmy Pfizer i BioNTech. Ma ona być dostępna dla Polaków w tym samym czasie, co dla obywateli pozostałych państw UE.
rozwiń zwiń